Смог у Києві
Смог у Києві Facebook / Головне управління ДСНС України у м.Києві

Активісти замовчують ситуацію з повітрям у Києві – експерти

Читайте по-русски
На реальні загрози для довкілля та ризики для людей вже вказують фахівці Всесвітнього фонду дикої природи

Київ знов потрапив до світового рейтингу міст із найбруднішим повітрям. У столиці третій день "зашкалюють" показники викидів шкідливих речовин. Про це повідомляє "5 канал".

"Станом на зараз за світовим рейтингом IQ Air Київ посідає 10 місце у світі за рівнем забруднення повітря… Це вже не вперше, Київ входив і в ТОП-5. Це пов'язано з таким джерелом забруднення як автотранспорт, тому що на нього припадає в Києві близько 90%", – вказує експертка з екології Марина Ратушна.

За даними моніторингових систем, зранку 26 лютого індекс забруднення повітря дорівнював 100, а напередодні – 160 одиниць, при допустимих 50. Фахівці акцентують, що попри сонячну та ясну погоду – летючі сполуки можуть накопичуватися в організмі і серйозно шкодити здоров'ю.

Втім експерти із подивом зауважують – катастрофічну ситуацію зі смогом у столиці чомусь замовчують активісти. Не надто приділяють уваги й іншим проблемам.

А на реальні загрози для довкілля та ризики для людей в Україні вже вказують фахівці Всесвітнього фонду дикої природи.

Зокрема, у річному звіті фахівці наголошують: "Україна продовжує втрачати природні екосистеми – луки, степи, річки, ліси, болота. В деяких областях України орні землі становлять понад 80% території. Це знищує природний водний "буфер" – спроможність ландшафту накопичувати та зберігати воду, впливає на якість води та її баланс загалом".

Попередній матеріал
Мокрий сніг та +10: перший день весни принесе українцям погодні контрасти
Наступний матеріал
Додаткове щеплення від коронавірусу, імовірно, доведеться робити регулярно – BioNTech
Теги:
Loading...