day.kyiv.ua

Зустріч через тисячоліття: Газета "День" представить на Форумі видавців нове видання

  У рамках події відбудеться презентація арт-супроводу книги

  Газета "День" представить на Форумі видавців нове видання – "Сестра моя, Софія...", про таке йдеться на сайті газети.

  У книзі йдеться про те, яку роль українські інтелектуали відіграли в болгарському державотворенні, чому Святослав Хоробрий хотів перенести столицю своєї держави на Дунай та як слов'янській Болгарії вдалося вступити в НАТО та ЄС.

  Як і Україні, болгарській державності та культурі вдалося відродитись у, здавалося б, безнадійних, катастрофічних ситуаціях. Навчаючись досвіду Болгарії, її багатющій історії, такої щедрої на блискучі перемоги й важкі, але згодом подолані народом катастрофи, ми пізнаємо самих себе.

  Представлення новинки відбудеться 16 вересня об 11:00 у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15) за участю головного редактора "Дня" Лариси Івшиної, авторів – Сергія Кота, Петра Кралюка, Марії Чадюк, Олени Чмир, Андрія Любки, упорядників видання – Ігоря Сюндюкова, Романа Гривінського. Модератор зустрічі – Юліана Лавриш.

  "Ця книга – спроба прояснити найбільш важливі питання історії Болгарії й через них – ще більш точно відчути "вузли" непізнаної української історії. Невипадково наша серія називається "Україна Incognita". Болгарія дає нам частину відповідей на питання про Україну. Якщо болгарську історію намагалися викривити, то нашу – привласнити. Ми пізнаємо себе такими, якими ми себе раніше не знали. Софія – це про нас. Софія – це про них. Софія – це про нову висоту, яку треба здобути. Досліджуючи цей цивілізаційний простір, взаємні проникнення, які відбувалися тисячі років тому, ми розуміємо, що вони й досі залишаються живими та актуальними", – йдеться в передмові Лариси Івшиної до книги.

  В рамках події відбудеться презентація арт-супроводу книги – лімітованої колекції браслетів від художниці Анни Гаврилюк та ювелірного дому ZARINA. Вишуканий шкіряний ланцюжок і срібна підвіска з літерою Аз – не тільки елегантний аксесуар, це перш за все символ, за яким можна «пізнати своїх». Так написала Лариса Івшина на своїй сторінці у Facebook.

  "Що єднає Київ та Софію? Перше, що спадає на думку, – віра та азбука. Буква Аз зі створеної Кирилом та Мефодієм болгарської глаголиці набуває значення символу. Адже вона має у основі хрест. Це спонукає шукати далі, і з'ясовується, що собор Софії у столиці Болгарії, подібно до Ая-Софії в Константинополі, є хрестоподібною базилікою, і таким чином ніби двоюрідною сестрою Софії Київської. Тож Аз не випадковий, а цілком закономірний символ на початку відновлення нашої родинності з Болгарією", – йдеться у повідомленні.

  Як повідомляв 5.ua, 2 вересня 2015 року газета "День" провела патріотичну акцію у Новопскові на Луганщині.

  Попередній матеріал
  Одна з найбільш укомплектованих бригад ЗСУ святкує другу річницю створення
  Наступний матеріал
  Під Києвом стартував перший Всеукраїнський турнір з універсального бою серед військових

  "Книга пам'яті": 800 історій про загиблих на Донбасі воїнів України

  "370 днів у камуфляжі": доброволець-артилерист презентував книгу, що народилась із воєнного щоденника

  Джоан Роулінг закінчила серію електронних книг про Хогвартс: незабаром вийдуть нові історії

  У Білому домі розповіли, які книги президент США прочитає у відпустці

  Книга "Доброволець "Сумрака": боєць-луганчанин про війну, полон та звільнення

  У Києві зірвали презентацію книги "Звідки пішла російська земля"