Золоті мініатюри створює вінницький "лівша" [відео]

  Золоті мініатюри створює вінницький "лівша". Вироби Сергія Тетеріна можна побачити лише під мікроскопом. Їх розміри не перебільшують трьох міліметрів. Ремесло перейняв від свого діда - відомого майстра мініатюр Михайла Маслюка.

  Професійний музикант Сергій Тетерін у вільний час бере у руки ремісничий інструмент. Його хобі - створення мініатюр. Це захоплення перейняв від діда Михайла Маслюка. Молодий віниччанин зайнявся цією справою вже після його смерті.

  Сергій Тетерін, майстер: "Это просто интерес. Интерес такой творческий, который заставляет каждый день что – то искать новое. Не хочется повторятся. Вот каждый день поиск нового".

  17 років тому у спадок від діда отримав інструменти та верстати. Тоді і створив першу мініатюру. Нині у його колекції їх десять. Кожна нова робота викликає захват оточення.

  Андрій Шикиринський, товариш: "Завжди, що б він не зробив, завжди я дивуюсь як? І не тільки я, ну як так можна?"

  Мініатюри майстер робить з різного матеріалу: дерева, міді, золота та пластмаси. Один виріб створює від тижня до місяця - залежно від складності. Мистецтвознавці кажуть, таке ремесло під силу не кожному. 

  Володимр Козюк, мистецтвознавець: "Це звичайно унікальне явища. Це не кожен зможе, взагалі. Це кропітка робота. вона по – своєму особлива. Тому, що якби не навчались цьому, якщо немає, скажімо, внутршньої геніальності, то цього ніхто не зможе зробити".

  Сергій Тетерін - єдиний у Вінниці майстер мініатюр. Його мрія - створити у місті музей таких виробів. Основою експозиції могли би стати роботи його діда, каже умілець. Нині більшість мініатюр зберігаються у фондах російських музеїв та у приватних колекціях.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Пожежа в Німеччині: 14 людей загинули
  Наступний матеріал
  Єгипет готується до Дня гніву
  Теги: