Зірка балету Денис Матвієнко залишить Україну [відео]

  Колишній художній керівник Національного балету Денис Матвієнко не виключає, що востаннє піднявся на сцену Національної опери. Після скандалу в оперному театрі й призначення нового керманича Національного балету, Матвієнко вирушає у тривалі гастролі за кордон.

  На сцену він виходить, як зірка, у супроводі десятків балерин під музику Шопена. А за кулісами Денис Матвієнко - соліст, який втратив посаду керівника Національного балету. Каже, не вгодив керівництву реформами. У коридорах театру прізвище Матвієнка вже замалювали коректором біля написів "художній керівник". Скоро туди впишуть ім`я нової чільниці - викладачки хореографії з університету Поплавського, Аніко Рехвіашвілі.

  Микола Цискарідзе, прем`єр Большого театру, народний артист Росії: "Назначили человека, которого вообще... Поверьте, я человек, очень интересующийся балетом. Если я не знаю - значит, никто в мире даже и не слышал".

  Аніко Рехвіашвілі, художній керівник цеху балету: "Если Цискаридзе скажет, назовет вообще мне имена балетмейстерские в Украине - к сожалению, они не интересуются этим - ну, тогда будем разговаривать".

  Танцювати під дудку нової шефині Денис Матвієнко не хоче - налаштований піти з Національної опери.

  Денис Матвієнко, колишній художній керівник Національного балету: "Я так понимаю, что я здесь лишний и не нужен сейчас. Такие люди, как я - им нет места под такими людьми, как генеральный директор Петр Чуприна".

  Петро Чуприна, генеральний директор Національної опери: "Я це знаю. Мене це не ображає. Я думаю, що він заспокоїться, і буде працювати, і з часом виросте у керівника".

  Гомін від скандалу докотився і до міністра культури. Той у справи театралів втручатися не буде.

  Леонід Новохатько, міністр культури: "За півтора роки роботи Матвієнка, наскільки я знаю, якщо я думаю, що я не помиляюсь, а я думаю, що я не помиляюсь - він не поставив жодної постановки. Назвіть постановку Матвієнка?"

  Денис Матвієнко, колишній художній керівник Національного балету: "В репертуаре театра появились три одноактных балета, сегодняшняя премьера - четыре одноактных балета, и плюс "Видение Розы" - это, считайте, пять одноактных балетов. И один полнометражный - это "Баядерка" трехактный".

  Саме Матвієнко привіз до України і сучасну постановку - балет "Radio and Juliet" - на музику британського рок-гурту "Радіохед".

  Микола Цискарідзе, прем`єр Большого театру, народний артист Росії: "Поверьте, Матвиенко устроится в мире. Очень мало кто может выйти отсюда и устроиться. А он устроится".

  Денис Матвієнко - лауреат багатьох міжнародних балетних конкурсів. Запрошений соліст Большого і Маріїнського театрів у Росії, "Ла Скала" - в Італії, "Ґранд опера" - у Франції та американського театру балету. За кілька днів він їде у тривалі закордонні гастролі. До Національної опери танцівник повертався тричі. Відтепер - шукатиме у Києві іншу сцену.

  Анастасія Бабенко, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Проти жертви Ландіка порушили кримінальну справу
  Наступний матеріал
  Частина сирійських повстанців декларувала підпорядкування Аль-Каїді
  Теги:
  Loading...