Заповіднику Хортиця передали козацький скарб [сюжет, відео]

  Глечик із шістьма сотнями срібних монет передали заповіднику Хортиця на Запоріжжі. Знахідку, датовану 17 сторіччям, виявили поблизу Канева, де за історичними даними стояв полк черкаських козаків. Дослідники кажуть власник скарбу побував у багатьох бойових походах. Бо у сховку – срібні іспанські талери, трояки і півтораки польської Речі Посполитої та московські копійки. Цінну знахідку виставили у музеї історії запорозького козацтва.

  Глечик із шістьма сотнями срібних монет пролежав у землі майже три століття. Його випадково знайшли  і передали до музею. На думку науковців, скарб належить невідомому козаку, який почав його збирати ще у 17 сторіччі. В одній склянці лежали московські копійки, у іншій – польські півтораки, трояки та шостаки. І зовсім окремо – найміцніша валюта Европи, талери династії Габсбургів, випущені у Іспанських Нідерландах. 

  Максим Остапенко керівник Національного заповідника "Хортиця": "Людина намагалася відрізнити гроші різного номіналу і різної якості. Тому що найкращими, безумовно, грошами на той момент були талери. Як і фактично зараз – це еквівалент долару. І тоді талер був основним елементом для збереження грошей. І, фактично, зараз залишається".

  Історики знахідку оцінили, кажуть, за такі гроші, власник скарбу міг вдягтися, озброїтися, купити доброго коня. Та ще й на життя залишилося. Проте кажуть, один козак тільки почав збирати скарб, а його нащадок - продовжив справу. 

  Олександр Мірущенко директор Музею історії запорозького козацтва: "Даним кладом міг володіти якийсь козак, який потім у спадок передав це свому нащадку. І той знав це місце. І потім ще його примножував – ну, про що свідчать оці російські копійки, які були явно докладені вже після того, як був зібраний ось цей основний клад".

  Черкаському  скарбові відокремили місце у музеї історії запорізького козацтва. Експозиція буде постійнодіючою.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

   

  Попередній матеріал
  У Франції знайшли 300 невідомих картин Пікассо
  Наступний матеріал
  Турчинов свідчить у ГПУ
  Теги: