З Дніпра біля Хортиці дістали 20 якорів від козацьких чайок [відео]

  Два десятки якорів від козацьких чайок та галер дістали з Дніпра поблизу Хортиці на Запоріжжі. У водоймі вони пролежали майже 300 років. Про те, що там перебувають корабельні артефакти, науковці знали ще з 80-х років минулого сторіччя, і лише зараз змогли дістати їх із річкового дна.

  Якорі вагою у сто-двісті кілограмів піднімають один за одним. З десятиметрової глибини Дніпра їх дістають дайвери.

  Максим, дайвер: "Наша задача - только привязаться к ним. А на катере с лебедкой уже будут вытаскивать. А мы будем только привязывать и контролировать, чтобы все правильно шло под водой".

  Те, що на цьому місці річки поблизу Хортиці лежать тридцять якорів часів російсько-турецької війни 1735-1739 років, науковці виявили ще наприкінці 80-х років минулого сторіччя. Корабельні артефакти лежать ланцюговою зв`язкою, протяжнісь якої - півсотні метрів упоперек Дніпра. 

  Максим Остапенко, гендиректор заповідника "Хортиця": "За історичними даними, ми вважаємо, що це трапилося в зиму 1738 року, коли вся флотилія Дніпровська підійшла до Хортиці і базувалася тут, вздовж берегів Старого Дніпра. І саме для захисту флотилії у верхній частині течії могли зробити цю бранд-вахту, від якої нам залищилася ця унікальна колекція якорів". 

  Натепер із річкового дна дістали перші два десятки якорів - загалом їх там було тридцять. Археологи припускають, що ця знахідка - із запорізької верфі, на якій будували галери та козацькі чайки.

  Дмитро Кобалія, підводний археолог: "Есть масса интересных задумок у нас в научном плане, благодаря которым мы сможем получить информацию, где эти якоря изготовлялись и как их делали".

  Наступного тижня планують дістати з дна решту якорів. Потому як річкові знахідки дослідять та реставрують, їх помістять у музеї на Хортиці.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У ГПУ відмовились прийняти скаргу на дії прокурора у справі Дмитра Реви
  Наступний матеріал
  У Туреччині та Афганістані мітингували проти перевороту у Єгипті
  Теги: