Ющенко відкрив палац гетьмана Розумовського у Батурині

  Палац останнього гетьмана українського козацтва Кирила Розумовського - відкрили у Батурині. Споруду відновлювали чотири роки. Усі гроші - пожертвували меценати. Відкривати палац приїхав Президент Віктор Ющенко. Те, як відбувалися урочистості - бачили кореспонденти "5 каналу".

  Наталя Жижко, 5 канал: "Тракторний завод, санаторій-профілакторій... Це неповний перелік об`єктів, які планували звести на місці палацу останнього гетьмана українського козацтва Кирила Розумовського. На щастя, на всі ці наміри не вистачило грошей. Бракувало коштів і на саму реставрацію. За останні 100 років їх було чимало. І лише сьома - остання - виявилася вдалою".

  Реставрація почалася у 2005 році. Палац Кирила Розумовського був під особливо пильною увагою Віктора Ющенка. Скільки грошей вклали у відбудову - наразі невідомо.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Предметно є те, що українська інтелигенція, українські меценати, люди великого серця і великої української душі знайшли можливість консолідувати свої фінанси, волю, всі свої можливості для того, щоб з небуття став цей палац, встав цей перший національний музей відродження".

  Відбудований палац - мрія багатьох місцевих мешканців. Завдяки заповіднику - мають цікаву роботу.

  Наталя Сердюк, завідувачка науково-просвітницького відділу заповідника: "Палац Розумовського, можна сказати,- моя здійснена мрія. Наше дитинство пройшло на цих руїнах і в мріялося, що колись його відреставрують. Мрії збуваються. І зараз ви самі бачите це".

  Вже вдвадцяте у Батурині - граф Григір Розумовський. 48-річний політолог з Відня на відкриття родового маєтку привіз дружину, чотирьох доньок та старовинну шаблю у подарунок. Граф тішиться, що на фасаді палацу - такий самий герб, що й на його каблучці. Зачарований відбудовою граф Розумовський обіцяє - на нерухомість не претендуватиме.

  Григір Розумовський, нащадок родини Розумовських: "Нехай палац буде власністю України. Так він принесе більше користі. До того ж тут так багато кімнат! Уявіть - як важко їх прибирати!"

  На відкриття музею прийшли і місцеві мешканці. Люди кажуть, що завдяки президентській увазі до палацу  життя у Батурині трохи змінилося.

  Мешканці:
  - Трохи веселіше жити стало.
  - Дорога покращилася. А так, по-чесному,- більше нічого не змінилося.

  Журналістів у день відкриття до музею так і не пустили. Утім пообіцяли - від неділі усі охочі за 25 гривень зможуть відвідати палац Кирила Розумовського. Доречі, заповнити експозицію розміром у 2,5 тисячі квадратних метрів виявилося непросто. Експонатами поділилися лише львівські музеї.

  Наталя Жижко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Ще $350 млн кредиту збирається виділити Україні Світовий Банк
  Наступний матеріал
  Тимошенко оглянула відновлений козацький прапор
  Теги:
  Loading...