Тимошенко оглянула відновлений козацький прапор

  Культурними пам`ятками переймалася у суботу і прем`єр-міністр. Юлія Тимошенко - у переддень свята державного прапора - відвідала презентацію відреставрованого знамена, що відбулася у національному історичному музеї.

  Це козацький прапор із зображенням національного герба "Козак із мушкетом". Виготовляти такі - наказав у XVIII столітті гетьманським ордером Кирило Розумовський. 

  У вітчизняному музейному фонді це - єдина збережена пам`ятка такого типу. Прапор виготовлений із блакитного шовку і має двосторонній розпис. На головній стороні - козак із мушкетом, зі зворотного боку рука, що виходить із хмар і тримає золотий хрест, а ще - два янголи. До того ж, тепер на прапорі можна роздивитися - порохівниці, гармати, сурми та литаври, які до реставрації були зовсім непомітні.

  Тетяна Мінжуліна, керівник групи реставраторів: "Зворотня сторона живопису спочатку не читалася, оскільки втрати великих фрагментів і забруднення старим клеєм не давали змоги побачити контури зображень. однак під час очисток постопово розкрили зображення". 

  Попередній матеріал
  Ющенко відкрив палац гетьмана Розумовського у Батурині
  Наступний матеріал
  У Португалії впала скеля - 5 загиблих
  Теги:
  Loading...