5.ua

Єдиному у світі музею "Кобзаря" – 25 років

  Єдиний у світі музей однієї книги відсвяткував своє 25-річчя. У Черкасах вже чверть століття працює музей, присвячений "Кобзареві".


  За роки існування музейники зібрали понад 10 тисяч унікальних експонатів. Серед них – тисячі видань "Кобзаря" чи не з усіх куточків планети. У фонді є й один із небагатьох примірників першої збірки віршів Тараса Шевченка.

  Кожен примірник експозиції – оригінальний витвір мистецтва і пам'ятка культури. Співробітник музею Ярослав Литвин показує перлину зібрання – перше видання "Кобзаря". Саме з нього й розпочинаються екскурсії.

  Мистецькі раритети збирали роками. На 400 квадратних метрах їх десятки тисяч. Щоб показати кожен – забракне місця, розповідає завідувачка музею Ольга Шарапа. Тут є і давні перекладені видання. Такі екзотичні, як японською мовою, китайською, циганською і 3 видання кримськотатарською, перекладені за останні 20 років.

  Головні експонати музею – перевидання "Кобзаря". Проте музейники так само віддано збирають й інші предмети, які мають стосунок до шевченкіани. Серед них – література про Шевченка, поштові марки й, звісно, портрети та погруддя. Осучаснений Шевченко ожив не лише на полотні, а у музиці.

  Музикант гурту "Спів братів" Анатолій Осичнюк каже: "У нас зараз є 5 пісень на його вірші. Наша, мабуть, задача, що ми для себе ставили – якось донести до молоді Шевченка. Бо всі якось звикли зі школи , що заставляють всіх вчити, так молодь не дуже любить Шевченка".

  Щороку музей відвідують понад 50 тисяч людей, серед них не лише українці. Музейники очікують, що незабаром ця цифра зросте у кілька разів, адже до 200-річчя від Дня народження Шевченка у музеї створили низку особливих виставок, які неодмінно приваблять прихильників Кобзаря.

  Юлія Порпленко, Олександр Таран, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Google змістила Apple з вершини найдорожчих брендів
  Наступний матеріал
  МВС: У слідства є докази причетності деяких політичних сил до подій в Одесі 2 травня
  Теги:
  Loading...