Японські бандуристи дають благодійні концерти в Львові

  Японські бандуристи дають благодійні концерти в Львові. Мета виступу - допомога постраждалим від стихійного лиха. Сакума Сюїці вже десять років виконує українські народні пісні та проводить в Японії майстер-класи гри на бандурі. Окрім того, він любить українські танці, вишиванку і носить козацький символ – оселедець.

  Сакума Сюїці захопився на українською культурою мешкаючи в Канаді. Найбільше полюбився японцю український гопак і звуки української бандури. 10 років навчання на складному і для багатьох японців незрозумілому інструменті і тепер японський бандурист вражає віртуозною грою. Свою майстерність Сакума передає землякам, він завіз у Японію кілька бандур і проводить для земляків майстер-класи.

  Сакума Сюїці, бандурист: "Я ще сам студент лише вчуся грати на бандурі , але в Японії є люди, які займаються бандурою". 

  Благодійний концерт у Львові задумали щоб допомогти японцям після руйнівного цунамі. Однак кошти не основне, каже автор ідеї Томоко Сімада. Головне розповісти українцям про те що відбувається у Японії і передати моральну підтримку мешканцям островів.

  Томоко Сімада, організатор благодійного концерту: "Ми лише розпочали благодійні концерти і невідомо у яких містах вони ще проходитимуть, хотілося б щоб Сакума виступив і у Києві, та й в інших містах України".

  Українські музиканти у захопленні. Кажуть, навчитися грати на бандурі навіть українцеві не легко. А японцям, у котрих зовсім інша філософія, музика, культура-це взагалі не досяжний інструмент.

  Остап Костюк, музикант: "Важливо що пан Сакума все-таки взяв екзотичний для нього інструмент і це саме український інструмент і як звичайно навчитися на цьому інструменті звичайно одночасно треба розуміти культуру".

  Зупинятися на досягнутому Сакума Сюїці не збирається. Він хоче досконало вивчити українську культуру та вдосконалити гру на бандурі. Для цього японський бандурист переїзжає у Львів. Наступного тижня він одружується із львів`янкою.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Угоду про національне примирення підписали глави рухів ФАТХ та ХАМАС
  Наступний матеріал
  Нові подробиці вбивства бін Ладена
  Теги:
  Loading...