Якою буде цьогорічна "Країна мрій" (репортаж)

  "Країна мрій" уже не за горами. Етно-фестиваль відбудеться вшосте. Щоправда, цьогоріч через фінансові проблеми триватиме лише день - двадцять сьомого червня. Вигадник фестивалю Олег Скрипка сьогодні прихощав усіх шанувальників "Країни мрій" і розповідав, чого чекати на забаві.

  Країна мрій зазиває усіх на Співоче поле ароматами козацького фуршету. Канапки з хлібом, салом і хріном, а ще куліш від знаних кошоварів. Олег Скрипка частується і усіх на фестиваль припрошує. А сам не прийде і не заспіває. Замість "Країни мрій", їде фестивалити в Росію.

  Олег Скрипка, організатор фестивалю "Країна мрій": "Нас запросили на самий великий фестиваль, який проходить на теренах Росії, етно-фестиваль в місті Казані. Ну, дружніх татар треба підтримати і треба заспівати їм українську пісню".

  Зате буде багато бабусь із народних колективів і кобзарів, які ніколи зі своїх сіл не виїжджали. Хоч похизуватися мають чим. Цьогоріч "Країна мрій" акцентує на українській старовині. І тільки на головну вечірню сцену вийдуть литовці, норвежці та румуни. Окрім того, козаки фехтуватимуть на бамбукових мечах. А народні майстри  будуть кувати, гончарувати, ткати, вишивати і навіть плести усіляке начиння з кореня сосни. Але наймодніші зараз - лялькарі.

  Олексій Доля, етнограф, куратор алеї майстрів: "Мода така пішла на іграшку, народну ляльку. І дуже багато мені дзвонять з Луганська, Дніпропетровська, Донецька, з усіх областей, і всі хочуть привезти сюди свої ляльки".

  Письменницька братія теж готує свої сюрпризи. На "Країну мрій" завезуть рекордну кількість українських книжок. І видань етно-меншин - гагаузів, кримських татар, греків, урумів. Тут же вчитимуть людей варити папір.

  Дмитро Капранов, куратор літературної сцени: "Майстер-клас з варіння паперу, друку на папері, з каліграфії української, ілюстрування книжок, а також ворожіння на книжках. Це буде все без мікрофона, очі в очі і там дійсно можна чомусь навчитися".

  Малечу веселитимуть на дитячій галявині "Країни мрій". А на вході усім роздаватимуть пакети для сміття - щоб після свята Співоче поле все ще можна було назвати співочим.

  Ольга Петрів та Владислав Каретник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.46Мб)

  Попередній матеріал
  Дільничні міліціонери святкують професійне свято (репортаж)
  Наступний матеріал
  ЄС запровадив "Синю карту" - аналог "Ґрінкард" у США
  Теги:
  Loading...