Міхельсон
5.ua

У Києві руйнується ще одна пам’ятка архітектури

  Черговий скандал довкола однієї з історичних пам'яток Києва – садиби Міхельсона. Місцеві мешканці скаржаться: приватний власник спеціально руйнує будівлю, щоби на її місці потім звести багатоповерхівку.

  Будинок розташований у самісінькому центрі Києва на вулиці Пушкінській. Старовинну садибу, якій вже більше сотні років, пов'язують із заможним киянином Фрідріхом Міхельсоном. Саме цей маєток купець побудував для своїх улюблених доньок 1896-го. Нині ж півтора гектари землі простоюють без діла вже більше десятка років, а сама будівля руйнується.

  Замість реконструкції садиби, яка перебуває у приватній власності, місцеві кажуть – будівлю навмисно руйнують. Мовляв, на цьому місці планують звести багатоповерхівку.

  Натомість, нинішні власники виправдовуються. Кажуть, сусіди садиби нібито вимагали від забудовника 5 квартир на Хрещатику собі у власність. Утім, через відмову від забудовника – реставрувати історичний маєток люди не дають.

  А от у Київраді переконані – почати реставрувати садибу найближчим часом забудовнику не вдасться. Єдиним порятунком на сьогодні називають консервацію будівлі на кілька років – а це коштуватиме власникові понад мільйон гривень.

  Тим часом, з кожним роком старовинна садиба усе більше тріщить по швах, і шанси врятувати її зводяться нанівець.

  Загалом, у столиці майже п'ять десятків історичних будівель, які перебувають у жалюгідному стані. Кожна з них потребує негайної реставрації.

  Попередній матеріал
  На окупованих територіях Донбасу накопичилось майже 3 млн тонн вугілля - Яценюк
  Наступний матеріал
  Інтенсивність боїв на Донбасі знову зростає

  Державна архітектурно-будівельна інспекція закликала не звертатися до посередників

  Вогнеборці на Тернопільщині врятували пам’ятку архітектури

  Кияни захищають архітектурну пам’ятку від зазіхань Табачника

  Прокуратурі не вдалось повернути громаді продану пам’ятку архітектури