5.ua

Кияни захищають архітектурну пам’ятку від зазіхань Табачника

  Дореволюційний будинок у середмісті довели до руйнування – б'ють на сполох громадські активісти. Кажуть – будівлю і територію на вулиці Грушевського, яку передали на баланс приватній фірмі, хочуть знести. На ласий шматок око давно поклали можновладці, зокрема – колишній міністр освіти Дмитро Табачник. Із його компанією, стверджують волонтери, воюють уже не перший рік.

  Занедбаний будинок займає 800 квадратних метрів у центрі столиці – донедавна тут розміщувалися офіси благодійних організацій. У 2010 році 150-річний будинок за рішенням Київради передали приватній компанії.

  Юрист Олександр Дядюк твердить: приміщення "відчужені чисто за символічну ціну, грубо – просто вкрадені в громади міста Києва... 5 мільйонів гривень – при чому це Хрещатик, Грушевського. Фірма "Грааль" така виграла, належить Табачнику, нещодавньому міністру освіти, і його брату".

  Табачники говорили про реконструкцію, однак обмежились лише обіцянками. "Ніякою реконструкції тут бути не мало, це лапша і обман, мали бути ці дві будівлі знесені, побудований 160-метровий будинок, офісно-готельний центр, вона би повністю зруйнувала ансамбль Хрешатику", – запевняє юрист.

  Будинок активістам доводилось просто відвойовувати три роки без електроенергії. А ще, після пожежі на даху – вони цілодобово чергують у мистецькому дворі. Активісти підозрюють підпал. Кажуть, таким чином їх хотіли виселити. Адже тепер будівля в аварійному стані. Хоча стіни, завширшки метр витримували не один молодіжний перфоманс.

  Частина будівлі – колишня "мистецька платформа". Тут відбувались літературні вечори, фестивалі та навіть театральні вистави. Зараз про це говорять хіба що розмальовані стіни.

  Голова ГО "Мистецька платформа" Олександр Ольховий розповідає: "На нас насилали всілякі кримінальні елементи, якби, з міліцією ми подружились, вони сказали – звісно, ви божевільні, але ви робите хороше діло".

  Завдяки активістам будівлю визнали пам'яткою архітектури. Тепер звертатимуться до генпрокуратури, щоб скасувати рішення Київради та повернути споруду до комунальної власності. Після протистоянь на Грушевського хочуть її підлатати – і знову заселити благодійників. Ось тільки нинішній господар на контакт не йде.

  У Київдержадміністрації документально підтвердили: будівлі на Грушевського – на обліку товариства з обмеженою відповідальністю "Грааль". Водночас, про його наміри звести там небосяг – замовчують.

  У КМДА посилаються на органи державної реєстрації прав. Мовляв, документи на землю тепер там. Ось тільки договір із приватником укладали не вони.

  Євгенія Таганович Максим Петраков, Валерій Савицький, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КМДА декларує готовність прийняти до 10 тис. переселенців з Криму
  Наступний матеріал
  Мінюст ініціює масштабну перевірку діяльності суддів
  Теги:
  Loading...