Виставка "Безликі" відкрилась у столичному музеї Гетьманства

  Майже 4 десятки портретів, але люди на них без облич. Виставка "Безликі", присвячена забутим ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, відкрилась у столичному музеї Гетьманства.

  На чорно-білих графічних роботах французький художник Себастян Боке зобразив людей, які працювали на Чорнобильській атомній станції відразу після вибуху. Перші картини француз написав 2009-го на Батьківщині, решту за рік під впливом візиту до села Володарка, що межує із зоною відчуження. Прототипом робіт стали світлини ліквідаторів з інтернету та Музею Чорнобиля. Кожна робота має свою техніку виконання деякі Боке опалював вогнем, у інших - робив дірки та відривав шматки від намальованого. У такий спосіб митець намагався показати вплив часу на українську історію.

  Себастян Боке, художник: "Це не просто малюнки, якісь портрети людей. Це питання наочності, щоб глядачі змогли побачити цю безликість померлих ліквідаторів, щоби щось змусило замислитись над обличчями цих людей. Для когось вони були рідними, близькими, але зникли з пам’яті тих, хто завдячує їм своїм життям".

  Тетяна Калугіна, відвідувачка виставки: "Свежа наша память об этих событиях и очень-очень яркое впечатление от этих работ тем более интересно насколько француз, французский художник преломил для себя боль нашей страны".

  Попередній матеріал
  Виставка унікальних робіт із бісеру відкриється в Києві
  Наступний матеріал
  Гніздо доісторичних ящерів виявили на Дніпропетровщині [відео]
  Теги: