Вінницький художник створює праскою об`ємні картини [відео]

  Замість пензля - праска. Саме цим побутовим приладом пише картини вінничанин Олександр Пелешко. У його доробку - десять витворів. Каже, його картини можна не лише побачити, а й відчути на дотик.

  Замість пензля художник Олександр Пелешко тримає у руках звичайну праску. Цим побутовим приладом чоловік пише картини. Каже, придатний до роботи інструмент має бути без тефлонового покриття та отворів для пари. Починає творити лише після того, як на розігрітій прасці розтопить воскову крейду.

  Олександр Пелешко, художник: "Я прилаштував і потягнув. Причому, треба тягнути від початку до кінця і от получився перший шар".

  Митець зізнається: зазвичай починає писати праскою без попереднього задуму картини. 

  Олександр Пелешко, художник: "От ти починаєш наносити крейдочку на праску, вона розтоплюється, коли уже представляєш до картону, то з`являється зовсім несподіваний цікавий сюжет. Якого ти, можливо, навіть і не очікував".

  Малювати праскою подобається і дружині художника. Вона за освітою інженер-проектувальник, але у мистецькому доробку вже має кілька робіт. Головна перевага такої техніки, каже жінка - рельєфність картини. Завдяки цьому живопис доступний навіть незрячим.

  Лариса Січко, дружина Олександра Пелешко: "Одна з картин - чоловік купив своїй незрячій дружині. І завдяки тому що там є рельєф, і вона це все пальцями прощупала, вона кожну гілочку відчула, і у неї така була радість, що, каже - я її побачила".

  Тетяна Журунова, мистецтвознавець: "В цій техніці він віднайшов цікаві якісь такі прийоми, такі акварельні якісь розтяжечки. Такі ефекти виходять, коли працюють акватипією. Тобто, аквареллю з елементами такої імпровізації. Тут дійсно є певна якась імпровізація".

  Намальованих праскою картин у Олександра Пелешка вже більше десятка. Він запевняє - "побутового" мистецтва не полишатиме. І каже, що незабаром влаштує майстер-клас, на якому навчатиме охочих своєї техніки.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Китаї потяг зіткнувся з автобусом - 9 загиблих
  Наступний матеріал
  Королева Нідерландів Беатрікс відрікається від престолу
  Теги:
  Loading...