5.ua

Вінницьке погруддя графині Потоцької виявилось роботою видатного італійського митця ХІХ століття [відео]

  Світлана Білонова, старший музейний доглядач: «Відтоді, як відкрили хто її автор – з більшою цікавістю люди ставляться до цієї скульптури».

  Мармурове погруддя в обласному музеї експонується вже зо два десятки років. Тепер ця зала – найвідвідуваніша, бо стало відоме ім'я досі невідомого скульптора – Лоренцо Бартоліні.

  Світлана Білонова, старший музейний доглядач: «Цікавляться вінничани і гості Вінниці. І коли приходять до нас в музей – звертають увагу на скульптуру, тому що відоме дуже ім’я».

  Скульптура Марії Салтикової-Потоцької, невістки Софії Потоцької, потрапила до музею із родового графського маєтку. Раніше музейники припускали, що заможна родина, яка зналася на мистецтві, могла замовити роботу лише у відомого скульптора.   

  Ілля Безбах, директор Вінницького обласного художнього музею: «Коли вони замовляли у великих майстрів ці роботи – вони платили гроші, ті, які потрібно, тобто за роботу, вони розуміли ціну самої роботи. Якщо ця робота варта такої то ціни, то вони не скупилися».

  Прізвище скульптора працівники музею намагалися з'ясувати чверть століття. А допоміг їм випадок: делегація вінницьких митців побувала в Італії, і там, в одному з музеїв, побачили аналог скульптури. 

  Світлана Прокоф'єва, заступник директора з наукової роботи Вінницького обласного художнього музею: «У музеї Флоренції є гіпсова модель скульптури, яка експонується у нашому музеї. Коли порівняли гіпсову модель і зображення нашої скульптури, то не залишалося ніяких сумнівів, що це скульптурний портрет саме Марії Олександрівни Потоцької, дружини Болеслава Потоцького».

  Той факт, що у вінницькому музеї – саме оригінал роботи італійця ХІХ сторіччя Лоренцо Бартоліні, підтверджують і документи з Флоренції. Його творчість шанував Наполеон Бонапарт. Імператор навіть розпорядився створити для Бартоліні школу скульпторів. Тепер у вінницькому обласному  музеї припускають, що іще одна скульптура – Болеслава Потоцького, чоловіка Марії – також справа рук італійського творця. 

  Олена бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра – хрестини спадкоємця британського престолу
  Наступний матеріал
  Азаров запевняє – влада активно співпрацює з місією Кокса-Квасневського [відео]