5.ua

Великий рушник на честь шевченківського ювілею будуть вишивати аж до кінця року

  Триває вишивання 7-метрового рушника «Обнімітеся ж, брати мої...», яке має завершитися наприкінці цього року. Рушник вишивають на старовинному полотні, виготовленому з конопель. Його довжина становить сім метрів. Про таке 5 березня сказали в Мінкульті України.

  Прес-служба відомства підкреслює те, що 1-го та 2­-го березня цього року відбулося вишивання «Рушника Великому Тарасу» у Санкт­ - Петербурзі та Москві (Росія).

  «Представники української діаспори Санкт-­Петербургу прийшли до Академії мистецтв, де Т.Г.Шевченко вчився, жив і творив. Тут вони вшанували Великого Тараса не тільки вишиваючи рушник, а співаючи пісні на його слова та читаючи його вірші. Під кінець заходу у бібліотеці було презентовано три книги про Тараса Шевченка»,- розповідає Мінкульт.

  В Українській дім у Москві українці почали сходитись задовго до призначеного часу, і навіть,  не дочекавшись урочистого відкриття заходу, почали вишивати «Рушник Великому Тарасу». Цілий день з Українського дому лунали вірші Шевченка та пісні на його слова. Вишивання першого фрагменту рушник розпочалась у с. Шевченкове на Черкащині восени минулого року. Сьогодні до акції вже долучилися Київська, Кіровоградська, Житомирська, Тернопільська, Волинська області.

  Попередній матеріал
  В «Борисполі» порахували перевізників та склали свій ТОП-10
  Наступний матеріал
  Американський авіаносець до кінця цього тижня все ж таки увійде в Чорне море
  Теги:
  Loading...