5.ua

В «Борисполі» порахували перевізників та склали свій ТОП-10

  Лідером за обсягами пасажирських перевезень через аеропорт «Бориспіль» за підсумками 2013 року стала базова авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ). Її частка у загальному пасажирському трафіку через найбільший український аеропорт склала 49,8%. Про це 5 березня повідомила прес-служба Мінінфраструктури.

  Як повідомляється, серед іноземних компаній найбільше пасажирів через «Бориспіль» перевозить німецька Lufthansa. Вона поділила другу й третю позиції рейтингу із українською WINDROSE («Роза Вітрів»). Частка кожного із перевізників становить 5,6%.

  «За підсумками 2013 року, порівняно з попереднім роком, склад Топ-10 компаній за кількістю пасажирів, перевезених через «Бориспіль», зазнав змін. Насамперед, змінився лідер. «Аеросвіт», який очолював рейтинг-2012 із часткою 32,2%, вже в лютому наступного року припинив польоти. Натомість МАУ за підсумками минулого року майже подвоїла свою частку, що й визначило її першість», - зазначили в Мінінфраструктури.

  Загалом 2013 року конкуренція за місця в рейтингу посилилась. Так, компаніям «Аэрофлот», Turkish Airlines і KLM, які торік значно збільшили обсяги перевезень до/з Києва (на 22%-40%), поліпшити свої рейтингові позиції не вдалося. Вони залишилися, відповідно, на 5-му, 6-му та 7-му місцях.

  Найбільшого прогресу в нарощуванні пасажиропотоків через столичний аеропорт у 2013 році досягли компанії «ЮТейр-Україна» (за рік піднялася з 8 на 4 місце) і S7 (з 15 на 9). На одну-дві сходинки в гору у рейтингу просунулися Lufthansa (з 4 на 2-3), Air France (з 9 на 8) та British Airways (з 12 на 10).

  Буквально за крок до входження в ТОП-10 перевізників, що обслуговуються в «Борисполі», опинилися «Авіалінії Харкова» (11 позиція). Активну програму польотів із київського аеропорту компанія запустила в другому півріччі і до кінця 2013 року просто не встигла збільшити перевезення до «залікової» позначки.

  За рік дещо змінилося співвідношення сумарного трафіку через «Бориспіль», який генерують українські та іноземні авіакомпанії. Загальна частка базових українських перевізників скоротилася з 68,6% 2012 року до 63,5% 2013 року. Відповідно питома вага перевезень іноземних операторів зросла з 31,4% до 36,5%.

  «Частково це пояснюється тим, що в першому півріччі 2013 року зарубіжні авіакомпанії перехопили ініціативу у заповненні ніші, яка вивільнилася на ринку після припинення польотів «Аеросвітом». Згодом активізувалися українські перевізники МАУ, WINDROSE, «Дніпроавіа» та «ЮТейр-Україна», в аеропорт прийшли «Авіалінії Харкова», які всі разом вже до кінця минулого року змогли відновити експлуатацію більш ніж 70% маршрутів «Аеросвіту», - підсумовують транспортники.

  Попередній матеріал
  Великобританія заморозила активи 18 українських чиновників
  Наступний матеріал
  Великий рушник на честь шевченківського ювілею будуть вишивати аж до кінця року
  Теги:
  Loading...