Василь Шкляр відмовився отримувати Шевченківську премію [відео]

  Розгоряється скандал довкола Шевчеківської премії у галузі літератури. Лауреат Василь Шкляр попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде Дмитра Табачника. Про йдеться в листі письменника до Президента.

  При цьому він зауважив: "Я від премії не відмовляюся, надто святе для мене ім`я Тараса, і сама премія ця попри різні коментарі є сакральною для мене" . Шкляр планує заохотити й інших лауреатів вчинити як він, аби Табачник пішов у відставку. При цьому письменник не приховує, що до прохання про перенесення вручення премії, його підштовхнув скандал. Останнім часом преса активно обговорювала питання, чи містить творчість Шкляра ксенофобію та порнографію. Першим про це заявив видавець Олександр Красовицький. Його вважають близьким до Табачника, оскільки видавництво публікує книжки мінстра.  

  Василь Шкляр, письменник "Поки Микола Табачник при владі, поки він посідає пост міністра освіти, я цю премію не візьму. Людина, яку б ми мусили б розбирати за ксенофобію, за україноненависництво. Я собі постановив, ще до присудження премії казав хлопцям: "От я отримаю Шевченківську премію і ми почнемо акцію проти міністра освіти". Я закличу всіх лауреатів".

  Попередній матеріал
  В Осло триває чемпіонат світу з лижних гонок
  Наступний матеріал
  Відмова Шляра приймати Шевченківську премію - це його право і не більше, - заступник Табачника
  Теги: