В Ужгороді з`явилася нова туристична цікавинка

  Новий провулок "Гірчичне зерно" з`явився в Ужгороді. 8 років ініціативна група працювала над оформленням дозвільних документів та облаштуванням провулка. Він з`єднав дві центральні вулиці міста і претендує стати туристичною цікавинкою. Наразі готуються документи для офіційного нанесення провулку на мапу Ужгорода.

  Усе почалося з ідеї і мрії, - кажуть нові керівники провулка. На місці колишніх гаражів та напівзруйнованих сараїв мала вирости пристойна невеличка вулиця з магазинами, кав`ярнями та сувенірними крамницями. Найскладніше було домовитися з 5-ма власниками прибудов.

  Геннадій Донецький, мешканець Ужгорода: "Я ведь помню это место когда здесь еще ямы были, когда здесь было очень страшно на самом деле. И как это все реализовывалось прям на моих глазах мы это даже фотографировали, снимали когда-то, то есть это очень важно, это очень нужно. Я знаю, что уже сюда ходят там даже свадьбы фотографироваться, я думаю, что это здорово".

  До роботи активно взялися художники та дизайнери, які й узгодили нинішній макет провулка. Старовинна архітектура не дозволяла будувати вище третього поверху, тож одноповерхові крамнички логічно доповнили ансамбль.

  Михайло Колодко, архітектор провулка "Гірчичне зерно": "Щоб захотілося зайти туди, постригтися в одному місці, придбати щось в одному-другому магазинчику, перекусити в ресторанчику, випити каву зустрітися там з друзями в кафе наприклад і так далі".

  Ольга, мешканка Ужгорода: "Подобається атмосфера тепла, подобається що в Ужгороді таке є і є де посидіти провести час і приємно, приємно просто сидіти пити час і слухати музику".

  Ідея провулка – збереження сімейних цінностей. Тут розмістили родинний ресторан, перукарню, сувенірну крамницю, кілька кав`ярень та магазинів одягу. А ще запланували чимало акцій для дорослих і дітей.

  Марія Грамотник, адміністратор провулка "Гірчичне зерно": "Коли будувався провулок ми зразу знали, що у нас будуть проводитися акції тому ширина прохідної частини тут 4 метри вона є досить великою щоб було зручно розташовувати багато людей збирати і проводити різні акції і це у нас буде постійно проводитися акції різні і ви ще побачите буде дуже цікава акція у нас на Різдво".

  Архітектурне рішення провулка виконане у єдиному старовинному стилі, що був притаманний Ужгороду 30-х років та здійснене у спільній кавово-охрово-зеленій колірній гамі. Назва "Гірчичне зерно" символізує біблійну істину, що з найменшого зернятка може вирости велике дерево. Скульптуру гірчичному зерну планується встановити уже наступного року у центрі провулка.

  Світлана Максимова, Микола Скунць. Ужгород, 5-й канал.

  Попередній матеріал
  В Афінах вперше за 100 років знесли будівлю
  Наступний матеріал
  Дикі австралійські дельфіни навчились циркових трюків
  Теги: