В Україні стартували "Дні польського кіно" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Президент України і режисер Анджей Вайда відкрили у Києві фестиваль "Дні польського кіно". Фільм-відкриття має назву "Катинь" - про тисяч поляків, яких на початку Другої Світової війни розстріляла радянська влада у Катинському лісі Смоленської області Росії.
  "Дні польського кіно" розпочалися з посилених заходів безпеки і великої кількості іменитих гостей. Запрошені і президентське подружжя. Але найпочесніший гість-класик польського кіно - Анджей Вайда. Вісімдесятидворічний режисер привіз до Києва свій останній фільм "Катинь". Фільм автобіографічний, історичний та психологічний. У ньому трагедія тисяч поляків показана через історії жінок, котрі чекають з війни своїх чоловіків і не знають про те, що їх розстріляла радянська влада у Катинському лісі. Так само чекала і матір режисера Вайди, але не дочекалася. На такій сумній ноті і представляли фільм. Президент Віктор Ющенко зачитав архівні матеріали про катинську трагедію і вручив Анджею Вайді орден Ярослава Мудрого V ступеня.

  Режисер каже - дуже щасливий, що виконав програмне завдання свого життя - зняти стрічку про Катинь. Навіть на батьківську могилу до харківського меморіалу жертв тоталітаризму не їхав, доки не зробив фільм про ту трагедію. Загалом в рамках "Днів польського кіно" покажуть сім картин. Організатори обіцяють - відтепер Україна і Польща зможуть жвавіше обмінюватися своїм кіно.

  "Дні польського кіно" ще завітають до Львова. А поки що ведуться переговори про широкий прокат стрічки "Катинь" в Україні.

  Ольга Петрів, Олег комар, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.71Мб)
  Попередній матеріал
  Франція може зняти свого співака з Євробачення через мову
  Наступний матеріал
  Папа Римський готується до рекордної меси у Вашингтоні
  Теги:
  Loading...