фото podil.kievcity.gov.ua

В Пекіні відкрився музей-галерея Тараса Шевченка

  У Китаї стартувала виставка "Нев'януча слава. Уклін Тарасу Шевченку"

  У Пекіні відкрився музей-галерея Тараса Шевченка і відразу стартувала художня виставка "Нев'януча слава. Уклін Тарасу Шевченку", повідомляє видання "СІНЬХУА Новини".

  "Експозиція об'єднала шевченківські роботи відомих китайських майстрів і понад 100 оригінальних гравюр Кобзаря з колекції Національного музею Тараса Шевченка ( Київ)", - йдеться у повідомленні.

  Відзначається, що серед представлених експонатів буде каліграфія за мотивами творів Шевченка, ілюстрації до Кобзаря, а також пейзажі сучасної України пензля китайських художників.

  Китайський Музей Шевченка розташувався на півдні столиці на базі меморіального комплексу видатного китайського художника і поета Лі Кежаня. Активну участь у заснуванні музею на китайській землі брали Академія живопису і каліграфії Китаю, екс-президент України Віктор Ющенко, Національна академія мистецтв України, Українська національна академія мистецтв і посольство України в Китаї.

  Почесний директор музею і відомий китайський художник Лі Ген висловив сподівання, що Музей Тараса Шевченка стане зручним майданчиком для створення, вивчення і колекціонування картин, скульптур та інших творів мистецтва, пов'язаних з Кобзарем. За його словами, зараз у музеї готується постійна експозиція. До неї увійдуть шевченківські роботи художників і фотографів двох країн. Приміщення функціонуватиме і як галерея, де виставляти свою творчість зможуть не лише китайські, а й українські майстри.

  Як повідомляв 5.ua, у російському Новосибірську встановили пам'ятник Тарасу Шевченку.

  Попередній матеріал
  У "ЛНР" заявили про самогубство радника Плотницького, затриманого за спробу "держперевороту" – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Під Києвом суперечка між підлітками закінчилася стріляниною – один з юнаків в реанімації

  Порошенко взяв участь у панахиді з нагоди річниці перепоховання Т. Г. Шевченка

  У Вінниці вшанували пам'ять Шевченка

  В Україні розпочався народний кастинг на роль Тараса Шевченка

  Юрій Щербак очолить конкурсний комітет премії Шевченка

  Україна звернеться в ЮНЕСКО через знесення будинку Тараса Шевченка в Оренбурзі

  5 канал - трансляція наживо