Сиб.фм

У російському Новосибірську встановили пам'ятник Тарасу Шевченку

  Монумент виготовлений на кошти, зібрані активістами української національно-культурної автономії Новосибірська.

  Пам'ятник українському поету, письменнику і художнику Тарасу Шевченку 29 вересня встановили в Новосибірську, повідомляє місцева радіостанція "Сиб.фм". Сам монумент виготовлений у формі гранітного постаменту заввишки в 2,5 метра, на якому встановлено бронзовий бюст Кобзаря, який лівою рукою тримає книгу, а права поклав на серце. Поруч з ним на вертикальній гранітній плиті наведена цитата українською мовою: "Обніміться ж брати мої, молю вас, благаю!"

  За пам'ятником посадили відросток шевченківської верби, яку поет посадив, коли був на засланні на півострові Мангишлак в Казахстані. Художник і фотограф Сергій Федьков висипав під деревце землю, яку привіз з Харкова, "щоб коріння України тут дали свої плоди", повідомляє телеканал "Дождь". Свою новину про цю подію телеканал подав під заголовком "Хто наважився встановити у Новосибірську пам’ятник українцю".

  На це наважились активісти української національно-культурної автономії Новосибірська. Пам'ятник зводився на приватні пожертвування за грантової підтримки мерії Новосибірська і уряду Новосибірської області. Загальна вартість проекту - близько 3 млн рублів, які зібрали 250 чоловік. Монумент перейшов у власність міста, але автори проекту пообіцяли допомагати утримувати його.

  Також у повідомленні наголошується, що ім'я Тараса Шевченка давно пов'язано з Новосибірськом: у місті є вулиця Шевченка і Шевченківський жилмассив, а під час Великої Вітчизняної війни евакуйовані з Києва експонати музею Шевченка зберігалися в оперному театрі. Крім цього, в художньому музеї знаходиться бюст Шевченка, зроблений з його посмертної маски, яка зберігається в музеї в Санкт-Петербурзі. За статистикою кожен третій житель Новосибірської області має українське коріння. Дехто з присутніх на відкритті пам'ятника були у вишиванках та козацьких шапках. 

  Нагадаємо, нещодавно, у середині вересня, російський суд кинув за грати мешканців Новосибірська, які розфарбували пам'ятники Леніну та "Катюші" синьо-жовтими барвами.

  Попередній матеріал
  Талібів вибили із Кундуза, у боях загинуло понад 40 людей
  Наступний матеріал
  У США внаслідок стрілянини у коледжі загинуло 13 людей
  Теги:
  Loading...