В Одесі відкриється перший в СНД музей звуку

  Перший в СНД музей звуку відкриється в Одесі. Його відвідувачі зможуть побачити раритетні платівки, старовинні грамофони та патефони, сучасні музичні інструменти та навіть мікрофони, в які говорив Сталін та співав Леонід Утьосов. Головна родзинка музею – всі експонати в робочому стані, в чому на власні вуха зможе переконатися кожен відвідувач.

  Засновників музею - п’ятеро. Усі вони присвятили звуку та музиці все життя, хтось працює театральним звукорежисером, хтось музикантом. Коли об’єднали свої колекції - виявилося, що експонатів близько восьми тисяч і у виставковій залі вмістилася лише невелика частина експозиції.

  Василь Пінчук, засновник музею звуку: "Мы будем менять, потому что мы не можем вместить все сюда - жалко, у меня нет фотографий, а то вы б увидели, там стенки стоит всего. А так мы собрали самое главное: от самых стареньких до самых новеньких, чтоб понятно было, потому что сегодня молодежь даже не знает, что такое кассетник".

  Відкриття музею саме в Одесі - цілковита закономірність, кажуть організатори, адже на початку минулого століття тут було 6 студій, що випускали грамофонні платівки. Ці вінілові диски - і досі звучать пристойно.

  Василь Пінчук, засновник музею звуку: "Патефоны, граммофоны – все это работает, у нас все экспонаты в музее, все работают, даже вот этот експонат мы можем запустить и он будет работать. Тут играет Петр Лещенко".

  Утім, найстарша платівка колекції не одеська, а паризька. Вона датована 1895 роком. На великому диску лише одна пісня, "Соловей". Через сто років такими ж раритетними та коштовними, впевнені організатори, будуть й перші компакт-диски. Цей, наприклад, у 90-ті коштував у США близько сімдесяти доларів. Найсучасніші експонати музею – електронні музичні інструменти ручної роботи.

  Віталій Іванов, співзасновник музею звуку: "Уникальность барабанов этих в том, что они не только электронные, они компактные, так как у нас маленькое помещение. Здесь пластик натянут как на акустических барабанах, и большое преимущество – расширяются границы, допустим, барабанщик любит играть на тарелках фирмы "Пэйд" – включается звучание фирмы "Пэйд".

  Експонати музею його засновники купували на ринках, вимінювали у друзів чи знайомих. Так, мікрофон Леоніда Утьосова купили у родичів конферансьє, який працював із відомим співаком. А коли стало відомо про відкриття музею звуку, одесити і самі почали приносити раритети в колекцію.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Визначено склад української збірної на цьогорічній Олімпіаді
  Наступний матеріал
  Прокуратура Франції: "тулузького стрільця" застрелив снайпер
  Теги: