Унікальні картини з листя та кори від художниці з Алчевська

  Картини з листя, кори та тополиного пуху і жодних фарб. Таку авторську техніку використовує художниця з Алчевська на Луганщині. Унікальні роботи майстрині відзначені на багатьох міжнародних конкурсах.

  Для створення полотен художниця-флорист Альона Верхола використовує лише природні матеріали листя, кору, тополиний пух та багато іншого. На її пейзажах розмаїття кольорів, і усе - без жодної краплі фарби.

  Альона Верхола, художниця-флорист: "Люди, которые не знают что это флористика, иногда проходят мимо, не останавливаются. Думая, что это просто живопись. поэтому, когда на выставках выставляюсь, большими буквами пишу "Картины без красок". Тогда народ останавливается, достают очки и интерисуются".

  Секрет у тому, з якого дерева листя, коли його зібрали, та як висушили. Колір залежить навіть від місця походження рослини. Наприклад, тополя на Луганщині має темний відтінок, ближче до сірого, розповідає художниця. А от на Миколаївщині - листя білосніжне.

  Майстриня: "Пух берется обычный. Я его собираю, когда он еще не раскрылся. Приношу домой, ложу в теплое место. И он сам распускается. Поэтому, он чистый, беленький, без примесей и неаллергенный".

  Художниця використовує спеціальний оксамитовий папір, який  замовляє з Італії. Альона у такій техніці працює шість років. Нині намагається заохотити до творчості сина.

  Дмитро Верхола, син художниці-флориста: "Я был еще маленький, получалось не так как у мамы. Мне больше нравится заниматься механикой, чем этим, чем занимается мама".

  Чоловік Альони, Олександр розповідає, спочатку до захоплення дружини ставився скептично. Тепер жінкою пишається. Навіть умовив її повісити на стіну одну з робіт. 

  Олександр Верхола, чоловік Альони: "Как только захотели повесить картину, она ушла на конкурс в Корею. Может она там останется. Некоторые картины музей ошибаны в Японии, если они им очень нравится, выкупают оставляют себе".

  Картини Альони Верхоли неодноразово брали призові місця на міжнародних конкурсах та виставках. У квітні жінка чекає на результати конкурсу в Кореї. Там представлена її робота "Лебеді".

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Фестиваль документального кіно про права людини відбудеться в Києві
  Наступний матеріал
  У Донецький опіковий центр доправили із Миколаєва Макар
  Теги: