5 канал

Український публіцист розповів про російських колаборантів в ОРДЛО

Більшість людей на окупованих територіях стали російськими колаборантами ще задовго до вторгнення. Про таке заявив український журналіст, публіцист, поет, прозаїк, перекладач та колумніст Микола Рябчук.

Микола Рябчук відчитав лекції в УКУ і ми його впіймали в Києві. Будемо чаювати. Письменник, поет, перекладач, публіцист. Віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, НАН, Києво-Могилянка та викладацька практика у США. В активі: часописи "Всесвіт", "Критика", газета "День". Серед відзнак і нагород в Миколи Рябчука – медаль "Bene merito" міністра закордонних справ РП за внесок у польсько-українське порозуміння, нагорода Польсько-Української Капітули та POLCUL Foundation за вагомий внесок у польсько-українське примирення. Книга року за "Дві України: реальні межі, віртуальні війни", за книгу "Від Малоросії до України: парадокси запізнілого націєтворення".

Говорили з Миколою Рябчуком, як нині на практиці виглядає формування двох політичних націй в одній воюючій країні: української та "креольської", що робити з окупованими територіями та окупованими людьми в глибокому тилу, український редут між московським імперіалізмом, польським ультранаціоналізмом та зростаючим європопулізмом.

Попередній матеріал
Очільник Мінфіну назвав терміни отримання нового кредиту від МВФ
Наступний матеріал
Загострення на фронті: двоє українських військових загинули, ще п'ятеро поранені – штаб
Loading...