5 канал

Український екшн про жахи ГУЛАГу: на екрани виходить гучна кінострічка "Червоний"

"Боротьба, яка триває досі". На широкі екрани України в День Незалежності виходить патріотично-історичний бойовик із лише однією жінкою у кадрі

Український екшн під назвою "Червоний" перенесе глядача на територію радянського концтабору ГУЛАГ, в якому ув'язнені вояки УПА затіюють небачене повстання і вириваються на свободу. Фільм знятий на основі реальних подій за однойменним романом Андрія Кокотюхи. І перед всеукраїнським прокатом вже встиг об'їздити зо три десятки міст, передає "5 канал".

Головний герой – хорунжий Української повстанської армії, в'язень ГУЛАГу і головний заводій колотнечі і втечі.

"Досить українцям постійно скігліті, як казав Микола Янович Азаров. Досить постійно нам розказувати про себе самих сумні історії. За ідею треба не помирати – за ідею треба жити", – переконаний сценарист фільму "Червоний" Андрій Кокотюха.

За ідею у фільмі дубаситися будуть гарячково, кулі літатимуть зі швидкістю вітру і так само блискавично розгортатимуться історичні події.

"Мова йде про повстання, які відбулися в таборах ГУЛАГу в кінці 1940-х - на початку 1950-х років. Події, які, на жаль, маловідомі в Україні і світі, але події, які стали переломними, тому що запустили процес розвалу ГУЛАГу як такого, і по суті, запустили процес розвалу Совєтського Союзу", – пояснює цінність стрічки голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Здавалося б, далеке минуле, та паралелей із сьогоденням вистачає. Навіть у таких екстремальних умовах – виснажливих фізичних робіт, знущань наглядачів ГУЛАГу, щоденних вбивств та перенасиченості табору кримінальними елементами – і там теж українці примудряються чубитися між собою. Там теж їх нацьковують одне на одного і змушують шпигувати за своїми.

"Абсолютні, чіткі, відкриті паралелі – звичайно! Тому що гасло нашого фільму – "боротьба, яка триває досі". Це кіно не тільки про те повстання в далекому 1947 році, а й про боротьбу, яка до цього часу триває, і буде тривати, поки ми не переможемо", – каже режисер фільму "Червоний" Заза Буадзе.

Насправді УПівець Данило Червоний, хоч і головний герой, і ватажок повстання, та у фільмі не надто виділяється на тлі інших колоритних персонажів. Поруч із ним – радянський льотчик із Чернігова Віктор Гуров. Його теж запроторили до табору, але він продовжує вірити в комуністичне майбутнє. І кримінальний авторитет "Коля Тайга", який органічно почувається на зоні і фонтанує соковитими фразами.

Творці називають своє кіно чоловічим. Утім, і глядачкам не варто нехтувати цією прем'єрою. Чому – дізнайтеся в сюжеті:

 

Додамо, що велика прем'єра стартує завтра, 24 серпня, в 150 кінотеатрах України.

Ольга Петрів та Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Нефьодов: Лазні – найпопулярніший об'єкт, який продає Фонд держмайна
Наступний матеріал
У центрі Києва розстріляли іноземця, введено план "перехоплення" – відео з місця злочину
Loading...