У вівторок, 22 серпня, у Києві відбулася презентація документальної стрічки виробництва Суспільного телебачення Литовської Республіки "Промберги. Симфонія сірої зони".

"Необхідність створити документальну стрічку про війну на cході України назріла давно. Це мав бути погляд журналістів із Литви на ті події, які хвилюють багатьох у світі. Під час дискусій з українськими колегами я постійно наголошував на тому, що треба відкинути тезу, мовляв, світ лягає спати і прокидається з думкою про Україну. Треба також мати на увазі, що навіть у найбільш дружніх країнах є великий прошарок людей, особливо з кола бізнесменів, які втратили або втрачають російський ринок і звинувачують у цьому... українців. Їхні настрої можна похитнути лише мовою фактів і аргументів. І тільки – з першоджерел. Не враховуючи цих аспектів і не шукаючи аргументів, неможливо збудувати відвертий і плідний діалог з закордонною аудиторією. Тому темою мого фільму відразу була найменш відома для литовського чи балтійського або навіть загалом європейського глядача проблема, яка пов’язана з життям, виживанням і боротьбою людей у "сірій зоні". Я і сам не дуже уявляв, що це таке – "сіра зона". Поки не опинився там із мікрофоном і камерою", – розповів під час презентації режисер стрічки Віктор Чернишук.
Крім того, на презентації повідомили, що фільм уже перекладений англійською мовою, і його мають намір поширювати і в інших європейських країнах. Паралельно з прем’єрою у Литві заплановано низку презентацій в Україні, головна з яких – у зоні АТО.
Варто зауважити, що на презентації були присутні українські військові: кіборг Микола Тихонов, ветеран АТО Сергій Вікарчук, а також ветеран АТО Олекса.
У розмові із журналістами присутній на презентації Аташе з питань оборони Посольства Литовської Республіки в Україні полковник Альгідрас Норкус прокоментував питання небезпеки російських навчань "Захід-2017".
"Ми теж бачимо, що це недобре. Ніхто не любить і ніхто не хоче, мабуть, хороший сусід так не робить. Коли у сусіда є якісь інші цілі, він починає показувати свою зброю, він починає показувати свою силу своєму сусіду замість того, щоб жити у дружбі", – сказав Альгідрас Норкус.