5.ua

Українська майстриня здобула перемогу на французькому конкурсі капелюшків [відео]

  Сумки-шпаківні, будиночки, писанки та півники – майстриня з Кам’янця-Подільського Тетяна Кльова шиє з дитинства. Каже, якось на її роботи в інтернеті натрапили організатори французького фестивалю «Де шапо», і українку запросили на конкурс.

  Тетяна Кльова, майстриня: «Я подумала: а чому ні? Я все ж таки хочу побачити Францію, хочу обмінятися досвідом теж з дизайнерами. І я почала працювати. Зробила один капелюшок, два, відправила фото. Сподобалося – і я отримала запрошення».

  Спробувала – і перемогла. Капелюшок і торбинка «Небесна ваніль» перемогли у номінації «фетр» – і назавжди залишаться на головній виставці капелюшків у Парижі. На згадку Тетяні дали фото. Решту робіт майстрині  щойно повернули з Франції.

  Тетяна Кльова, майстриня: «Це – капелюшок із гніздечком зі соломи, який брав участь у номінації «солома». Такий, бачите, ось. Під нього є сумочка, яка, бачите, з ним була – шпаківничка. Далі – писанка із фетру. До цієї писанки – ось ця сумка. У стилі «печворк» сумка. Ось ці дрібні деталі – це все вишито вручну».

  На виготовлення одного комплекту Тетяна витрачає не менше місяця. Каже, ремесло успадкувала від дідуся. Працює – теж дідівськими методами, все – власноруч і лише з натуральних матеріалів. 

  Тетяна Кльова, майстриня: «Зараз ми зробим такий пробний варіант. Щоб не зіпсувати. Ось, як чудово. А американці думають, що це робить машина».

  У майстрині є шанувальники та учні з усієї України.

  Алла Циганівська: «Багато хто приїжджає з інших міст, замовляють через інтернет і дуже задоволені якістю. Це – натуральна тканина, практично все – в одному екземплярі, не повторюється».

  Наталія Городецька, учениця майстрині: «Я очень довольна, что есть у нас на Украине такие талантливые мастера, их работы были во Франции, в Париже. И талант такой вот Татьяны – он даже занял первое место. Для меня, для Украины и для нас – это большая честь».

  Тетяна каже – отримала запрошення на французький конкурс уже і на наступний рік.

  Анастасія Савицька, Олександр Майборода, Хмельниччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Китаї оголосили "червоний" рівень небезпеки (оновлено)
  Наступний матеріал
  Гурт «ВВ» концертом у Тернополі розпочав масштабне всеукраїнське турне [відео]