5 канал

Україна отримала дозвіл на створення копій Реймського Євангелія, яке Анна Ярославна привезла до Франції

Нині рукопис зберігається у французькому Реймсі

Дозвіл на створення факсимільних копій Реймського Євангелія отримали у національному заповіднику "Софія Київська". Про таке повідомляє "5 канал".

За деякими даними, частина цього Євангелія була створена у Києві і її привезла із собою до Франції дочка князя Ярослава Мудрого Анна. Нині рукопис зберігається у французькому Реймсі. Там вже надали письмовий дозвіл на відтворення копій в Україні та скани оригінального видання. Нині триває збір коштів на створення факсимільних копій Реймського Євангелія, утім скільки саме це може коштувати, у Софії Київській ще не порахували.

Неля Куковальська, гендиректор Національного заповідника "Софія Київська", розповіла: "Ми отримали цей документ. Він складений французькою і українською мовами. Тут усі юридичні підстави для того, щоб ми мали можливість – заповідник "Софія Київська", Реймська муніципальна бібліотека і видавництво "Горобець" – випустили тисячу екземплярів цього видання. Усі підписи оригінальні. Ці всі документи надійшли дипломатичною поштою. Вони у нас сьогодні є і ми маємо повне право для того, щоби почати цей проект".

"Саме це Євангеліє, я сподіваюсь, має не тільки для нас наукову цінність, але і величезну культурну, ідентичну. І воно дозволяє нам відповісти на питання: хто ми є і куди рухаємось", – зауважив В'ячеслав Корнієнко, заступник гендиректора Національного заповідника "Софія Київська".

5 канал

Попередній матеріал
Втікача з Лук’янівського СІЗО знайшли: де переховувався
Наступний матеріал
Голлівудські зірки на Венеціанському кінофествалі закликали Путіна звільнити Олега Сенцова
Loading...

"Маленькі зоряні ігри": РФ у 2017-му намагалася викрасти дані з військового супутника Франції – Reuters

Франція та Німеччина наголосили, що ліквідація Захарченка не має вплинути на "нормандський формат"

Путін мріє зруйнувати ЄС – Макрон

Uritrottoir: у Парижі просто на вулицях встановили громадські пісуари – ФОТО

"ЗА ЧАЙ.COM": український співак, поет, композитор, журналіст, ведучий, педагог Анатолій Матвійчук на "5 каналі"

"Історична година": Червоний терор та все, що з ним пов'язано