У Вінниці з`явився приватний музей старовинної техніки [відео]

  Приватний музей старовинної техніки відкрили у Вінниці. В його фонді - понад сотня ретро-експонатів, серед яких фотоапарати, приймачі, друкарські машинки, велосипеди, мотоцикли та навіть автомобілі. Найстарішому експонату - грамофону - 117 років. Щоби зібрати таку колекцію, організаторам музею знадобилося 35 років.

  Ось ця шестиколісна автівка у 1943-му зійшла з конвеєра американського заводу "Форд", а після закінчення 2-ї Світової потрапила в Україну, як трофей. Тут її використовували замість трактора - орали городи, возили худобу та збіжжя. Засновник музею розповідає - виявив рідкісний автомобіль на Київщині. Спочатку не повірив очам, адже це - експериментальна модель позашляховика, дідусь сучасних джипів. Їх у світі лише кілька десятків. Нині сімдесятирічне авто поповнило колекцію ретро-музею. 

  Олексій Стрембіцький, засновник ретро-музею: "Приехал на ней полковник нашей Красной армии... Дід Іван приїхав, привіз трофеїв повний автомобіль - були там і патефони, були там і акордеони, і коврів було достатньо. И после войны он эту машину использовал у качестве маленького трактора".

  Про кожен експонат можуть розповідати годинами. Цей грамофон - 1896 року випуску, найстаріший експонат музею - досі звучить пристойно. А цей патефон подарував вінничанин, який проносив його за собою всю війну.

  Олексій Стрембіцький, засновник ретро-музею: "По его рассказам, под эту музыку коломенського патефона бойцы отдыхали между боями, даже свадьбы играли после войны, короче говоря - он прошол всю свою жизнь, и до сих пор находится в хорошем состоянии".

  Олексій Стрембіцький розказує - поряд із музеєм облаштував майстерню, де ремонтують та реставрують експонати. Тож уся музейна техніка - робоча. А відвідувачам дозволяють посидіти за кермом старовинного джипа чи покрутити ручку патефона.

  Відвідувачі: "Все це дуже цікаво. Чим от старіше, тим воно цікавіше. Як воно колись було - от саме, саме інтересне".
   
  Відвідувачі: "Враження дуже чудові, мені дуже сподобались ці старовинні ці машини".

  Засновник музею каже - з ціною квитка на експозицію ще не визначився, але обіцяє - платню збиратиме на виході, якщо відвідувачу сподобається.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Швеції пройшло жеребкування порядку виступів на цьогорічному Євробаченні
  Наступний матеріал
  У Києві презентували книгу Кшиштофа Зануссі "Час помирати"
  Теги:
  Loading...