У столиці вшанували пам`ять засновника гурту "Вася-клаб"

  У столиці вшанували пам`ять засновника гурту "Вася-клаб", його незмінного соліста і автора текстів - Василя Гонтарського. Він помер 5 років тому. Утім гурт не розпався, а пісні Гонтарського активно переспівують українські артисти. Одну з них композицію "Чорна Гора" - навіть назвили неофіційним рок-гімном Західної України.

  Гонтарський співає пісню. "Я спідничку маю ситцеву, крізь спідничку все просвічує - бач. Мамо, не подумай зайвого, я ж гарненька й молоденька, пробач...!"

  Його називали українським рокенрольним бардом. А він себе - просто Вася. У 2001-му Василь Гонтарський зібрав гурт "Вася-Клаб". Найбільше його творчість полюбили на Західній Україні:

  Олександр, бас-гітарист львівського рок-гурту "Механічний апельсин": "Сама популярна пісня Васі-Клаб - це "Чорна гора". Ні одного весілля не обходиться без цьої пісні".

  А це вже новий склад групи. 5 років тому Гонтарський помер від серцевого нападу. Після цього "Вася-клаб" замовк - на цілий рік:

  Олексій Сагітов, тромбоніст гурту "Вася-Клаб": "Не было никакого желания что-то дальше делать, смысла мы даже не видели в этом".

  Олексій Сагітов - один з тих, хто не  залишив гурт після смерті натхненника. Невдовзі тромбоніст взявся за підбір нових музикантів. Найдовше шукав соліста, і врешті  Васю Гонтарського замінив інший Вася:

  Тамара Комбанець, прес-менеджер гурту "Вася-Клаб": "Василь Колекціонов, який зараз співає, він прийшов у гурт барабанщиком і через якийсь час став солістом".

  Гурт "От vinta" переспівав 2 найбільш популярні пісні Гонтарського.

  Соліст гурту "От vinta": "Вася працював майже в такому ж стилі як і гурт "ОТ vinta", ми теж грали український рокенрол. Пісні продовжують жити і ми продовжуєм їх теж".

  Музиканти групи жаліються, після смерті Гонтарського не можуть створити жодної нової пісні.

  Василь Колекціонов, соліст гурту "Вася-Клаб": "Нет поэта такого, чтоб написал стихи. Есть много поэтов, они предлагают тексты, но сама стилистика не подходит".

  Утім незабаром новий склад "Вася-клабу" обіцяє розучити пісні, написані Гонтарським, які сам артист заспівати так і не встиг.

  Юлія Фінгарет, Віктор Сніжко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Щонайменше 44 людини загинули під час тюремного заколоту на півночі Мексики
  Наступний матеріал
  Новим президентом Німеччини стане колишній правозахисник
  Теги: