У Севастополі відбулась виставка вишивки ХІХ-ХХ ст. (РОЗШИРЕНО)

  Вишиті картини, ікони та предмети інтер`єру представили на Севастопольській виставці вишивки 19-го - початку 20-го століття. Окрім українського рукоділля, майстри представли також культурні традиції інших народів.
  Вишиванки, плетива, рушники та картини. Загалом більше півсотні витворів народної творчості. Разом із роботами, що виготовили за старовинним зразками сучасні майстри, експонують і раритетні речі. От цей настінний килим, якому вже сто років, у Польщі та на заході України називали макатою. Тепер на ньому вишивають нові візерунки. Особливість польскої народної вишивки, кажуть майстри, - у шерстяних нитках.

  Марія Венська, майстриня: "Оно старое выцвевшее. Но когда-то в старых польских домах, особенно в деревнях люди жили небагато. Людям хотелось украсить свои помещения повесить картины. Поляки пришли к интересному решению. Они сами ткали из шерстяных ниток полотна и вышивали на них".

  Російський стенд народної вишивки представлений мереживами. Світлана Прокопаш намагається відтворити техніку сторічної давнини. Каже: мода на таке мереживо ниін повертається.

  Світлана Прокопаш, майстриня: "Это кружево является русским кирижским. В отличие от вологодского, которое имеет более примитивный орнамент. Это кружево является более утонченным и изысканным (...) Западноевропейское кружево - это в основном русские кружева. Петр 1-ый побывав за границей поразился увиденным, которое впоследствии в России назвали кружевом".

  Моду на вишиванки в Україні можуть повернути політики, переконана майстриня Ольга Чистякова. Вона власноруч зробила кілька виробів для родини Президента. Жінка каже: традиційно на Сході та Заході вишивали різними кольорами. Але символи завжди були схожими.

  Ольга Чистякова, майстриня: "Вот на этом костюме символизируется символ вечности жизни. Ромб внутри крест. Это мужское и женское начало (...) В черниговской области больше однотонных. Красно-черных, черно-красных. А чем ближе к западу там разноцветнее. А узоры, символы одинаковы".

  За різних часів вишивка об`єднувала народи, - кажуть організатори виставки. Майстри різних культур не цуралися вчитися одне в одного.

  Олександр Попов, організатор виставки: "Цель віставки - сплотить нашу национальную Украину, которая находиться в Крыму. И показать работы которые передают из поколения в поколение в каждом народе".

  Виставка триватиме у Севастополі впродовж двох днів. Втім, організатори планують ще раз відкрити її влітку, коли до Криму з`їдуться відпочивальники. До цього часу експозицію поповнять творчостю інших народів.

  Микола Росличенко, Ігор Романенков, 5 канал
  Попередній матеріал
  За допомогою штучного запліднення амеріканка народила 3 близнюків
  Наступний матеріал
  Баффетт зайняв перше місце у списку мільярдерів журналу "Форбс"
  Теги:
  Loading...