У Михайлівському соборі відкрили виставку ікон (РЕПОРТАЖ)

  21 листопада православний світ ушановує Архистратига Михаїла. Напередодні свята в рамках святкування 900-тисотого ювілею в Михайлівському соборі відкрили виставку ікон.
  Унікальні ікони XVIII-XIX століття вдалося відшукати та зберегти родині Богомолець-Шереметьєвих. Із-поміж 100 образів, які є в колекції, подружжя відібрало третину найкращих. Більшість з них ніколи раніше не експонувалися.

  Ольга Богомолець-Шереметьєва, колекціонер: "Одну ікону я зняла буквально зі стіни вдома. Ота, де ангел-охоронець веде маленьку дівчинку".

  Без Архистратига Михаїла не обходиться жодна українська церква. Саме він поборов ангела-відступника і відтоді став захисником усього християнського роду. Іконописці втілювали ці уявлення на дереві. Іноді обмежувалися вони лише фантазією богомазів.

  Архієпископ Димитрій, намісник Михайлівського монастиря: "В Україні є унікальне явище, якого немає в жодній іншій країні - народне іконописання. Люди як собі уявляли, так і писали Архистратига Михаїла".

  Експозиція триватиме місяць. Але одна ікона залишиться назавжди у Михайлівському соборі. Спеціально до його 900-ліття богомаз Олександр Охапкін створив новий сюжет - Архистратиг Михаїл на тлі Михайлівського Золотоверхого.

  Леся Головата, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.49Мб)
  Попередній матеріал
  Банки радять Уряду розробити програми розвитку для проблемних галузей економіки
  Наступний матеріал
  У Києві презентували фільм "Імпорт-Експорт" Ульріха Зайдля (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...