У Києві презентували фільм "Імпорт-Експорт" Ульріха Зайдля (РЕПОРТАЖ)

  Українські заробітчани надихають кінематографістів. Австрійський режисер Ульріх Зайдль представляє фільм "Імпорт-Експорт". У ньому молода українка їде до Австрії у пошуках доброго заробітку, тоді як безробітний австрієць їде до України у пошуках пригод. Українську заробітчанку в австрійській картині зіграла актриса з Миколаєва Катерина Рак. Вона була присутня на допрем`єрному показі фільму.
  Вона - медсестра з Ужгорода, що зібралася до Австрії на заробітки. Він - австрієць-невдаха, якому бракує гострих відчуттів. Струнка білявка Ольга їде доглядати за австрійськими бабцями і дідусями у будинку для літніх людей. Безробітний австрієць Пауль вирішує податися до України і зайнятися бізнесом - продавати гральні автомати.

  Денис Іванов, директор компанії "Артхауз Трафік": "Фильм действительно экстримален - он эктримален с одной стороны для украинца, потому что там есть украинская тема. И с другой стороны метафорой европейца он видит дом престарелых, в котором все присмотренные, всем хорошо, но это дом престарелых, в которых практически ушло все живое".

  Катерина Рак, актриса з Миколаєва, зіграла у фільмі українську заробітчанку. За цю роль отримала приз за найкращий дебют - на міжнародному кінофестивалі в австрійському Бадені. Каже, у фільмі багато правди. Навіть на роботу в будинок для людей похилого віку влаштовувалася по-справжньому - ніхто там не знав, що вона актриса. Всі прибиральниці тихо їй співчували - що вона, така молода та гожа не знайшла собі кращої роботи на чужині. Катерина ж мала змогу дізнатися, скільки заробляють тамтешні санітарки.

  Катерина Рак, актриса, виконавиця головної ролі у фільмі "Імпорт-Експорт": "Пуц-фрау - это люди, которые там работают уборщицами,- у них очень много иммигрантов как раз там было в Югославии и они приняли меня за свою - они меня там угощали своими национальными блюдами, приглашали меня в гости. Я вам скажу, что тот гонорар, который я получила, немного меньше, чем заробатывают в год пуц-фрау - уборщицы получают где-то около десяти тысяч евро в год".

  Австрійський хлопець Пауль тим часом блукав Україною. У фільмі чимало українських краєвидів. Особливо режисеру припав до душі Донбас - з похмурими заводами, обшарпаними багатоповерхівками і барами. "Імпорт-Експорт" - фільм жорстокий, з багатьма пікантними сценами і без хепі-енду. Така режисерська задумка - глядачу має бути некомфорто, щоб він задумався. Фільм уже побував на Каннському кінофестивалі, на фестивалі в Бангкоку, Вірменії та Австрії. У Києві його показуватимуть з 27-го листопада.

  Ольга Петрів, Борис Матвєєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.79Мб)
  Попередній матеріал
  У Михайлівському соборі відкрили виставку ікон (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Головні ринки світу продовжили падіння у четвер
  Теги:
  Loading...