У музеї Івана Гончара навчали давнім способам пов`язування хусток

  Модний, теплий та традиційний - таким може бути головний убір сучасних українок. Десяток різноманітних способів вив’язування хустки демонстрували у музеї Івана Гончара. І якщо в давнину чаклувати над головним убором українки могли до 3-х годин, сучасницям, щоби стати схожою, на українку з ХІХ-го століття, знадобиться лише 10 хвилин.

  Кілька десятків різних технік створення головного убору мав наприкінці ХІХ-го століття кожен український регіон. Покривати голову заміжні жінки мали здавна попри погоду. Волосся вже одружені панянки ховали під очіпки, щоби не зваблювати парубків.

  Оксана Кузьміна, етнолог: "Волосся має надзвичайно велику силу, перш за все таку, сексуальну. І вона могла показувати волосся лише от в хаті, при своєму чоловіку".

  На сучасних українських красунях майстри показують, як вив’язували головний убір їхні прабабці. Ось так ходили на Житомирщині.

  Юрій Мельничук, заступник директора з науково-фондової роботи Національного музею Івана Гончара: "Давній спосіб вив’язування двому хустками. З одного боку можна сказати що це і краса, і форма, і практичність, тому що, як кажуть, не так холодно, і жінка, якщо захоче закрити якусь частину обличчя - вона це може зробити. З іношого боку, як кажуть, чоловікам зручно - жінка така менше чує інформації".

  А ось такий вигляд у терновій хустці мали модниці на Вінничині. Ці хустки були надзвичайно дорогі. Коштували цілі маєтки. Тому модниці могли розорити своїх кавалерів.

  Моделі Ганні Кошманенко пов’язали традиційну хустку з ріжками. Вони - вірили українки - захищали від зурочення та негативної енергії.

  Ганна Кошманенко: "Він якось врівноважує - дуже комфорнтно в ньому почуваюся, зручно. Є відчуття, що трошки менше чуєш, і якогось такого зв’язку з космосом".

  Дарина Оставчай: "Раніше були розумні жінки, що так ходили. Я думаю, треба і зараз так ходить і берегти голову".

  Стилізувати сучасні головні убори під традиційні можна швидко та дешево - розкажуть етнологи. Очіпок - щоби ховати волосся та надавати форми голові - можна зробити зі звичайної тканини, а традиційну хустку замінити шарфом.

  Ксенія Дворнікова, Максим Петрактов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Скульптор з України створить пам`яник Кнуту для берлінського зоопарку
  Наступний матеріал
  Українські фігуристи вибороли медаль на Зимових юнацьких олімпійських іграх
  Теги: