У Львові відреставрували скульптуру Меркурій

  У Львові - відреставрували скульптуру Меркурія, розташовану на даху 33-метрового будинку. Статую, що мала символізувати вічний рух - для Львівської дирекції залізниць понад сто років тому створив відомий скульптор італійського походженя Леонард Марконі.

  Тривалий час пам`ятка перебувала в аварійному стані. Однак два роки тому - з`явилися ентузіасти, які вирішили реставрувати скульптуру бога торгівлі. Півтора року знадобилося на збір понад 200 тисяч гривень - та виготовлення проектної документації, і півроку - на власне, ремонтні роботи. За цей час реставратори змогли повернути скульптурі втрачені елементи – руку, крила та жезл. Самі ж ініціатори - роботою задоволені.
   
  Ростислав Паранько, учасник ініціативи «Врятувати Меркурія»: "На початку ми сказали – скульптуру буде відреставровано і збережено від руйнування. Цього ми і досягли. Так що мети досягнуто. Ми дуже раді".

  Олег Рибчинський, реставратор: "Найнебезпечніші моменти роботи на горі були при тому коли 7 або 10 м/с був вітер. Не так дощ, чи спека цього року. Ми жодного дискомфорту від дощу від спеки не відчували. Хвала Богу риштування витримали ці всі навантаження".

  Попередній матеріал
  Сутички всередині посольства Лівії у Берліні
  Наступний матеріал
  Фармацевтичний скандал у Хорватії
  Теги: