У Львові відкрили пам’ятник Володимиру Івасюку

  Пам’ятник композитору та поету Володимиру Івасюку відкрили у Львові. Ініціатор встановлення монумента - лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук.

  Висота бронзової споруди - 2 метри 60 см, композиція містить гранітну гітару. Пам`ятник поставили на вулиці, якою Івасюк ходив із консерваторії до філармонії. Вшанувати пам’ять творця "Червоної рути" та ще понад сотні пісень і більше 50 інструментальних композицій прийшли кілька сотень людей. Івасюк загинув у 30 років, його знайшли повішеним у лісі. Похорон композитора перетворився у масову акцію протесту, люди не вірили у самогубство талановитої людини. Два роки тому Генеральна прокуратура поновила закриту кримінальну справу про смерть Івасюка.

  Галина Івасюк, сестра Володимира Івасюка: "Ми маємо на сьогодні прецедент, коли молодий, талановитий,  дуже популярний співак Святослав Вакарчук є меценатом, автором ідеї встановлення пам`ятника другому митцеві, це мабуть в новітній історії України чи не вперше. Митець митцеві встановлює пам`ятник - це дуже красиво".

  Святослав Вакарчук, лідер гурту "Океан Ельзи": "Я би хотів, щоб тут молоді люди приходили літом, весною, під гітару співали пісні, збиралися, це було місце для студентської молоді, ну я би сказав - осередок молодіжної культури. Мені здається, це буде найкраще".

  Попередній матеріал
  На Кубі пройшла виставка домашніх котів
  Наступний матеріал
  Аеропорти Києва працюють попри негоду
  Теги: