radiosvoboda.org

У Львові надрукують унікальну книжку віднайдених у Римі листів архимандрита УГКЦ Климентія Шептицького

У листах чоловік, зокрема, розповідає про дії радянської влади на території Галичини

У Львові готують до друку унікальну книжку листів отця Климентія Шептицького до рідного брата Станіслава – генерала польської армії. Архів архимандрита Української греко-католицької церкви Климентія Шептицького, рідного брата митрополита Андрея – був віднайдений у Римі. Про це повідомляє "Радіо Свобода"

Є намір перекласти і видати листи Климентія до митрополита Андрея, а також чотиритомник його праці про маму – графиню Софію Фредро-Шептицьку.

​Невпорядкований архів братів Шептицьких – Андрея і Климентія – зберігався у монастирі "Студіон", поблизу Рима. А це, зокрема, листи архімандрита Климентія Шептицького до його брата, генерала польського війська Станіслава Шептицького, до багатьох членів родини, написані з 1881 до 1945 року. Також є й листи до рідних, які отець Климентій писав під диктовку митрополита Андрея.

Зауважимо, отець Климентій, світське ім'я Казимир, був успішним правником, політиком, освіченою і заможною людиною. У 1911 році залишив світське життя і кар'єру й обрав чернечий шлях. Отець Климентій посвятив себе служінню Богові, людям, був постійно при своєму братові митрополиті Андреєві, допомагав йому у всіх справах. Водночас, ніби перебував у тіні митрополита, хоча він робив чимало великих справ для церкви та людей.

​Чимало нових фактів довідуємось із листів про митрополита Андрея і його недугу, про те, який жах заподіяла радянська окупація в Галичині. Отець Климентій описує про кількість замордованих людей по тюрмах Львова, Дрогобича, про те, яку жахливу картину він побачив у Прилбичах.

Листи, написані ним польською мовою, вже перекладені українською і невдовзі це видання, із численними унікальними фотографіями, побачить світ. Деякі світлини надала для книжки родина Шептицьких із Польщі.

Як повідомляв 5.ua, у 2015 році Ватикан розпочав процес зарахування до переліку блаженних митрополита УГКЦ Адрея Шептицького. 

Попередній матеріал
Футболіст Роман Яремчук став найкращим гравцем жовтня у Лізі Парі-Матч, обійшовши Ярмоленка і Марлоса
Наступний матеріал
"Невловимий перформанс": як ворожі диверсанти перетинають лінію розмежування непоміченими
Теги:
Loading...

Порошенко: найкращий пам'ятник Шептицькому – незалежна Україна

Ватикан розпочав процес зарахування до переліку блаженних митрополита УГКЦ Адрея Шептицького

150-річчя від Дня народження Шептицького відзначать на державному рівні

Митрополита Андрія Шептицького посмертно удостоїли нагороди ім. Яна Карського