У Львові археологи розкопали рештки оборонної вежі XV століття [відео]

  У Львові археологи розкопали залишки оборонної Вежі ткачів, зведеної ще у ХV столітті. Загалом на Високому мурі, який оточував середньовічний Львів, здіймалося 28 веж. Кожна з них була закріпленна за ремісничими цехами.

  Археологи кажуть - натрапили на залишки вежі випадково, коли досліджували ділянку під будівництво. Архівних даних про оборонний мур, який було зруйновано ще у XVIII сторіччі, не збереглося. Є лише деякі посилання львівського науковця Яна Вітвіцького, залишені ще перед Другою світовою. Нинішня знахідка дозволить львівським ученим скорегувати кордони історичного муру.

  Юрій Лукомський, архітектор-археолог: "Ми маємо чітко прив`язану ситуацію з цією Вежею ткачів. Ця вежа - показано у Вітвіцького, що високий мур проходить під фасадами будинків західної сторони вулиці, а насправді, коли тут виявилася та ситуація - високий мур і примикання Вежі ткачів - виявилося, що все це зміщується на 2 з гаком метри в бік вулиці".

  Окрім Вежі ткачів на невеликій ділянці у середмісті археологи натрапили на артефакти з часів ХV століття. Це унікальний керамічний водостік та старовинна піч.

  Археолог: "Беремо, розчищаємо остатки печі, яка тута була, та й знаходимо помаленьку кераміку, ось кілька зразків".

  Микола Шніцар, археолог: "Попередньо її можна датувати XVII-XVIII століттям, тобто вона є давніша за будинки, оскільки мури будинку є зверху на неї посаджені, тобто її перекривають".

  Місце розкопок науковці зможуть лише задокументувати та сфотографувати. Артефакти передадуть у музеї, а на цьому місці зведуть будинок.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Бубка сподівається добитись проведення Олімпіади-2022 в Україні
  Наступний матеріал
  У США підліток врятував пасажирів шкільного автобуса [відео]
  Теги: