У Лаврі провели перший Всеукраїнський пісенний фестиваль різдвяних колядок

  Лавра колядує. У Києво-Печерському заповіднику провели перший Всеукраїнський пісенний фестиваль різдвяних колядок та щедрівок. Пощедрувати запросили понад сотню співаків з п`яти найвідоміших київських хорів.

  Поки у Трапезній палаті дівиці розспівуються, у залі храму різдвяну коляду послухати людей збирається чи не більше ніж на службу. Ці голосисті дівчата з Київського інституту музики імені Глієра - одні з учасниць фестивалю. Українську обрядову пісню встигли  повозити по світу. Кажуть, закордоном наші колядки  теж на вустах. Хоч і англійською.

  Наташа: "Слышали на английском языке - ну так, не очень. Наш украинский "Щедрик" на английском. Ну вот эта....Кембриджский хор приезжал - в их исполнении слышали, ну и в разных записях. А и в фильме "Один дома", кстати, тоже".

  Не лише слова різдвяних пісень на зубок знають. Наслухані дівчата і про походження обрядового співу. Кажуть, колядки співали ще язичнники: на честь бога зимового сонця Коляди.

  Христина Бедзір, учасниця фестивалю: "Це був бог достатку, бог добробуту. І язичники йому вклонялися. Сьогодня звичайно ми прославляємо вже Господа в колядках".

  Окрім, колядок, що співали до Різдва, заводять з десяток щедрівок. Виконували їх якраз напередодні Старого Нового Року. 

  Андрій, учасник фестивалю: "Колядки - це прославлєніє Бога, Христа, що рождається. А в щедрівочках прославлєніє більш таких щодо мірской срєди, життєвого".

  З такими піснями наймолодші учасники фестивалю - з хорової капели хлопчиків - щедрують не лише по концертах. За різдвяну ніч можуть зо три п`ятиповерхівки обійти.

  Перший хлопчик: "Іноді- якщо багато назбирати, можна купити собі щось для розваги, наприклад, якусь гру".

  Другий хлопчик: "Наколядовал конфет много, а денег..ну как.. сейчас кризис, понимаете? Мало дают! люди, дайте больше денег, пожалуйста!!!!"

  Вже сьогодні - на Маланку хлопчаки планують защедрувати щонайменще у кількох десятках родин. Наступного року обрядові різдвяні пісні заводитимуть знову у Лаврі. Тут фестиваль колядок планують зробити щорічним.

  Марія Коренюк, Олександр Зименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  США й Аргентина потерпають від негоди
  Наступний матеріал
  Польські ЗМІ: Лех Качинський не тиснув на пілотів літака
  Теги: