5.ua

У Києві завершився 43-й міжнародний кінофестиваль «Молодість» [відео]

  43-тя "Молодість" закривається традиційно. Червоною доріжкою – дізнатися, які стрічки відзначили журі – крокують актори, режисери та політики. Та перш ніж почути ім’я володаря гран-прі, вперше діти виносять свій вердикт.

  Діти: «Кращий фільм  це "Ракета"».

  Режисер за відзнакою не приїхав, утім «Скіфського оленя» до Австралії пообіцяли відправити. Українці ж за відзнаками поприходили. 2,5 тисячі доларів та «Скіфського оленя» у національному конкурсі отримав режисер Олександр Ратій з документальною стрічкою "Повернення". Бюджет картини скромний – кілька сотень гривень.

  Визначити переможця саме у національному конкурсі цьогоріч було особливо важко – розповідають члени журі. Бо за нагороду змагалися як ігрові, так і документальні картини.

  Сергій Тримбач, голова журі національного конкурсу: «Хороша тенденція це те, що зростає кількість дебютів, з’явилося покоління нарешті. Загальна вада молодіжного, бо він молодіжний – практично всі молоді режисери, це слабкість драматургії. Це в першу чергу про ігрове кіно».

  Кращою студентською короткометражкою визнали польську картину "Матір" Лукаша Остальського. І знову ж таки, короткометражка "Людська маса" Габріеля Гоше – здобула гран-прі фестивалю та 80 тисяч гривень. Для британця це стало несподіванкою.

  Габріель Гоше, володар Гран-прі: «Дякую, що ви мене запросили і показали цей фільм. Насправді він мав бути дуже коротким, такою собі вправою».

  Голова міжнародного журі переконує – у картині за 16 хвилин про безробітного чоловіка розкрито різні боки життя.

  Маріан Гензель, голова міжнародного журі: «Це повноцінна короткометражка. Вона чудова у підборі акторів, у сценарному виконанні і в тому, як вона розповідає цю історію. Вона зачіпає і людські цінності, і сучасні політичні реалії. Це абсолютно ідеально зроблений фільм».

  Вітчизняні кінокритики переможцями 43-ї «Молодості» залишилися задоволені.

  У неділю глядачі іще матимуть нагоду насолодитися фестивальним кіно на широкому екрані. Протягом дня найкращі фільми 43-ої «Молодості» демонструватимуть у кінотеатрах.

  Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Сьогодні кримські татари оберуть нового чільника Меджлісу
  Наступний матеріал
  Журналісти позмагались у швидкості із автогонщиками
  Теги:
  Loading...