5.ua

У Києві встановлять пам’ятну дошку Шевельову – Янукович не проти [відео]

  Своєю чергою, народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман розповіла, що Президент погоджується із вшануванням імені мовознавця в столиці.

  В’ячеслав Кириленко, голова комітету ВР з питань культури та духовності: «Ми спільно виходимо з ініціативою встановлення пам’ятної дошки Юрію Шевельову у Києві, на приміщенні Інституту літератури на вулиці Грушевського, 4, у самому центрі міста».

  Микола Жулинський, директор Інституту літератури: «Там Шевельов у 1990-му році вперше побував в нашому інституті, він приходив, дивився рукописи Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки».

  Ганна Герман, народний депутат, ПР: «Президент глибоко шанує особу Юрія Шевельова, його внесок у розвиток українського мовознавства, літературознавства, і Президент абсолютно згодний з тим, що в столиці України має бути вшановане ім’я цієї великої людини».

  Скандал із пам’ятною дошкою Шевельову виник цієї осені в Харкові. Її встановили в місті 3 вересня, з нагоди 105-річчя від дня народження відомого мовознавця. Однак потому Антифашистський комітет звинуватив Шевельова у пособництві нацистам під час Другої світової війни. 25 вересня Харківська міськрада скасувала дозвіл на встановлення дошки. Не минуло й години, як знак розбили сокирою невідомі, уламки – вивезли. Тамтешня влада заявила, що до цього не причетна.

  Попередній матеріал
  Регіонали відклали розгляд питання Тимошенко
  Наступний матеріал
  Звільненому з російського полону рибалці тепер загрожує справа в Україні [відео]
  Теги:
  Loading...