У Києві відкрився IV Великий антикварний салон

  Великий антикварний салон учетверте відкрився у Києві. Під дахом "Мистецького арсеналу" зібрали експонати 17 державних музеїв та десяти приватних колекцій. Головний акцент цьогорічного салону - на зброї. Побачити старовинні рушниці, арбалети, шпаги та лицарські обладунки можна буде до 18 грудня.

  "Арсенал в Арсеналі". Великий антикварний салон цьогоріч озброєний до зубів. Із Львівського історичного музею до Києва привезли із сотню збройних раритетів. У центрі експозиції - обладунки польських "крилатих гусарів". У таких - поляки воювали і з військом Богдана Хмельницького, і з ханською ордою.

  Тарас Рак, старший науковий співробітник Львівського історичного музею: "Це таке крилате військо, янголи скачуть. Поляки схильні до таких театральних ефектів. А ще рахуйте, що гусари носили поверх плеча леопарди, інші шкури. Тут шабля телемпається, тут ше шось. Воно таке скаче - велике, розвивається, високе, гігантське!  Мабуть, якісь там татари - "А, Божечка! Аллах, Аллах" - і тікають!"

  Окрім обладунків - рушниці, сокири, шаблі, тесаки, арбалети. Географія експонатів - від Бельгії, Німеччини та Франції аж до Туреччини. Є й дещо українське.

  Тарас Рак, старший науковий співробітник Львівського історичного музею: "Як ми бачимо, в порохівнички така цікава форма - я не буду коментувати, вона і так сама за себе говорить. Де вона висить - приблизно в районі чуть нижче пояса. Символ чоловічої сили - шо хлоп, кажуть, як дуб".

  Екзотичні для Європи, звичні для Азії. У цій кімнатці - з чотири десятки індійських кинджалів. Датовані XVIII-м сторіччям. Клинки - булатні, руків`я - з моржевої кістки, нефриту та чистого золота. Кожен такий кинджал нині вартує не менше 30 тисяч доларів. А раніше - цінувалися ще дорожче. 

  Антон Городецький: "С десяток лошадей за красивую саблю или красивый нож - потому что на тот момент это был хай-тек для мужчин того времени, которые украшали себя оружием. Они не могли сережки надеть на себя или бусы красивые. Они брали оружие, они украшали себя, чтобы подчеркнуть свой статус".     

  Окрім музеїв, на Великий антикварний салон раритети привезли і з десятка приватних колекцій. Тут все - від старовинних різьблених меблів, ікон, патефонів до ексклюзивних касових апаратів. Цей - раніше збирав гроші з клієнтів віденської аптеки, нині - з відвідувачів "Арсеналу".

  Журналіст: "Апарат поповнився на 4 гривні від 5 каналу".

  Що не з музеїв - продається і купується. Поторгуватися за старовину чи просто отримати естетичне задоволення в Арсеналі можна буде до 18 грудня.

  Марія Коренюк, Олена Сорокіна, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Стартував другий етап Кубка світу з біатлону
  Наступний матеріал
  В податкову службу Італії надійшов пакунок з вибухівкою, є постраждалі
  Теги: