У Києві відкрили виставку художників-аніматорів (РЕПОРТАЖ)

  Малюнки та ляльки з українських мультфільмів показують у Києві. Уперше в Україні відкрили виставку художників-аніматорів. Загалом більше ста робіт. Капітан Врунгель, Аліса в країні чудес, персонажі народних казок, а також ескізи дорослих мультиків майстра Євгена Сивоконя - у Культурно-мистецькому центрі "Києво-могилянської академії".
  Українські аніматори уперше зібралися широким колом і принесли на спільну виставку свої роботи. Кажуть - українці мало дивляться свої мультики, а художників та режисерів не знають і поготів. Микола Чурилов пам`ятає, як мучився, поки намалював "Петрика Пяточкіна". Ескізів з славнозвісного мультфільму художник не приніс. Каже - все погубилося.

  Микола Чурилов, режисер-аніматор: "Петя Пяточкин это очень сложный путь прошел, пока мы его придумали. Подключился к этому и сам режиссер - то, что я как художник предлагал, его как-то не очень устраивало. В конце концов он сам подключился и мы стали вдвоем этот персонаж создавать".

  Малюнки з "Івасика-Телесика", "Котика та півника", Врунгель, Аліса з країни чудес, а також повноцінний мультиплікаційний живопис від сучасних аніматорів. Режисер Євген Сивоконь зізнається - навіть уявити не міг, що його колеги так інтенсивно розвивають українську мультиплікацію. Сам Сивоконь показує прямо на виставці свої останні мультфільми та ескізи зі свого відомого шедевра - "Засипле сніг дороги".

  Євген Сивокінь, режисер-аніматор: "Я всем рассказываю, как у меня появилась идея моего фильма "Засипле сніг дороги". Я просто посмотрел, как идет снег и отпечатываются следы на асфальте. Они засыпаются снегом и на них накладываются новые следы и они тоже засыпаются. И я так подумал, что это образ времени. И это все трансформировалось в фильме - там появилась порошковая те[ника анимации - нужто было засыпать соль вместо снега и снимать покадрово".

  Найбільше щастя для художника-аніматора - те, що намальований ним персонаж на екрані стає рухомим і починає жити самостіним життям. Олег Педан - лялькар. Він сам вишукує ідеї для своїх мультфільмів, сам робить своїх героїв. Чоловічок з копійок, жінка-пташка, чудернацькі равлики. Навіть автопортрет змайстрував. Каже - аніматори люблять вигадувати істот, чимсь схожих на них самих.

  Олег Педан, аніматор-лялькар: "Анимация -это кротчайший путь к счастью. Это все очень просто. У каждого есть все, чтобы делать анимацию. совершенно не важно рисовать, абсолютно не важно уметь рисовать. Нужно уметь думать смешно, рассказывать истории, рассказывать любым способом".

  Однак, організатори кажуть - представлені тут роботи свідчать про те, що аніматори не лише великі вигадники, але й дуже талановиті живописці та лялькарі. На відкритті виставки окрім малюнків, свої мультики показав Євген Сивокінь та Українська студія анімаційних фільмів.

  Ольга Петрів, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.13Мб)
  Попередній матеріал
  Класики української літератури заговорять живими голосами (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Обама допоможе Клінтон розрахуватися з боргами
  Теги:
  Loading...