Класики української літератури заговорять живими голосами (РЕПОРТАЖ)

  Українські школярі зможуть не лише читати вітчизнячних класиків. А й слухати начитані голосами авторів твори. Начитки Павла Тичини, Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Максима Рильського, Олеся Гончара та ще багатох інших українських письменників та поетів знову побачать світ - тепер на цифрових носіях. Такий подарунок готують до Дня незалежності благодійники та радійники.
  Соломія Вітвицька, 5 канал: "Своєрідний звуковий літопис України зберігається у фондах Національної радіокомпанії. Картинна галерея у звуках. Тут майже 200 тисяч годин звукозаписів. Фонотекарі свого часу виписували найпопулярніші навіть на стелажах, щоб їх було простіше знайти".

  Відтворення звуку на бабіні є найдосконалішим, хоча часом життя таких записів нетривале. Цифрові носії не можуть передати усю барвистість голосу і музики - переконує керівник художніх фондів українського радіо Микола Амосов. Тож звуковий архів і нині зберігається на аналогових носіях.

  Більшість записаних голосів, які мають намір видати на дисках, узяли з фондів українського радіо. Решту - з приватних колекцій. Найдавніший голос Марка Кропивницького. Письменник ще 1906-го року начитав Кобзаря, у подібній студії.
  Мікро та макрохірургія - так описує свою роботу реставратор. Часом буває по букві чи слову доводиться відновлювати зіпсований оригінал.

  Фонд "Справедлива країна" купує в українського радіо права на конкретний тираж цих звукозаписів. Далі благодійники поширюватимуть диски у школах та вишах. Зокрема, з вересня тисяча екземплярів поїдуть до різних регіонів країни на оцінку педагогам.

  Нині у планах проекту просвітництво школярів та студентів. Чи продаватимуть живі голоси класиків у крамницях - поки що невідомо. І лише Василь Симоненко - практично готовий заговорити вже нині. Над іншими авторами кипить робота.

  Соломія Вітвіцька, Олексій Тищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.15Мб)
  Попередній матеріал
  Визволили українця, який перебував у полоні нігерійських піратів
  Наступний матеріал
  У Києві відкрили виставку художників-аніматорів (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...