У Києві відкрили Міжнародну експозицію сучасного мистецтва [відео]

  Перша міжнародна експозиція сучасного мистецтва стартувала у Києві. У національному комплексі "Мистецький арсенал" свої роботи представили понад сто художників із 30-ти країн світу. Для широкого загалу виставка відкриється у четвер. А поки що там побували мистецтвознавці, критики та журналісти.

  Двадцять тисяч квадратних метрів сучасного мистецтва. Тут і фото, і відео, та більше за все об’ємних інсталяцій. Центральна і наймасштабніша - композиція із дванадцяти тварин традиційного Китайського  Зодіаку. Авторства - дисидента Ай Вейвея. Колись такі ж голови прикрашали фонтан одного з Пекінських палаців. Доки під час Другої англо-китайської війни їх вщент не зруйнували.

  Ці арт-об`єкти теж - з Піднебесної. Гори дерев`яних ліжок, шафи та дитячі стільці. Їх на бієнале митець Сонг Донг привіз із власного горища та сусідських підвалів. Своє творіння китаєць назвав "Мудрість бідних". Невипадково. 

  Перша Київська бієнале зібрала у своїх стінах роботи понад ста митців з усього світу. Чимало тут й українського. Ось, наприклад, нова серія світлин одного з найвідоміших вітчизняних фотографів Бориса Михайлова. На знімках - зруйновані заводи - як символ застарілої ери радянської важкої індустрії. Інша світлина - про життя сьогоднішнє. Вже очима колишнього харків`янина, тепер москвича Сергія Браткова.   

  Ті, кому добре вже сьогодні - поряд - на алеї зірок узбека В`ячеслава Ахунова. Тут - і Путін, і Медведєв. І ще з десяток колишніх і сучасних лідерів, здебільшого диктаторів.

  Про те, що пам`ятають - принаймні в Україні - інсталяція майстра з Японії. На екрані крутиться ролик - що робити в разі ядерного вибуху. Довколо манікени - у захисних костюмах І з дозиметрами у руках. Надихнув Чорнобиль.

  Окрім столичного Мистецького арсеналу експонати  бієнале можна буде побачити і в регіонах. Частину арт-об’єктів  виставлять у найбільших містах України. Триватимуть виставки до кінця липня.

  Марія Коренюк, Олександр Зименко, 5 канал
    

  Попередній матеріал
  Литвина закликали зняти з розгляду законопроект про мови
  Наступний матеріал
  Британський каскадер вдало стрибнув з висоти понад 700 метрів
  Теги: