У Києві відкрилася виставка унікальних ікон (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Авангард стає невід`ємною рисою не лише моди, а й іконопису. Це доводять українські майстри, які вже зажили популярності за кордоном, а напередодні провели свою першу виставку у Києві. Автори ікон - не стрижуться у ченці, і не читають молитов, перш ніж сісти за роботу. Втім, у процесі написання - намагаються забути про усі мирські проблеми.
  На перший погляд - чиста позолочена поверхня і тільки зблизька видно Святу Трійцю. Ікона "Предвічна рада" уже у приватній колекції в Парижі. До Києва приїхала її копія. Автори- миколаївські іконописці з майстерні "Небо на землі". Кажуть, що пишуть живу ікону - позбавлену канонів та відкриту до експериментів. Елементів сучасності також не цураються. Чотири диски, а в середині Мати Божа. Цю роботу зробили за кілька днів до відкриття першої виставки в столиці.

  Сергій Помян, іконописець майстерні: "Мне казалось, что сияние света, которое отражают диски, можно уподобить сиянию божественной славы. То есть это современный материал, но спорно быть может, но мне хотелось показать, что современная материя, современная психика, современный человек тоже способен к богоподобию, очищению".

  До Києва миколаївці привезли 92 роботи. Тут мало розп`ять і багато зображень Богоматері. Отець Сергій Павелко, керівник майстерні розповідає - більшість ікон писали дівчата. Вони не мають іконописної освіти і не постриглися в черниці. Молитися перед написанням ікон їм не обов`язково. А замовляють роботи у іконописців навіть не завжди християни.

  Сергій Павелко, керівник майстерні: "Сейчас к иконе очень большой интерес не только в православных кругах, не только среди православных христиан. Очень большой интерес есть на западе, очень большой интерес есть среди католиков, в которых вообще икона практически утеряна. У нас были случаи, когда к нам обращались с написания икон даже протестанты. У нас был один уникальный просто случай, когда у нас заказали семейную икону арабы - мусульмане, некрещеные люди".

  Колажі, іконки на каменях, старовинні тексти навколо божественних зображень. А самі зображення виконані виключно з дорогих натуральних матеріалів. Фарби виготовляють власноруч. Про миколаївських майстрів відомо і закордонним колекціонерам. Тим часом в Україні це тільки друга велика виставка.

  Ольга Петрів, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.22Мб)
  Попередній матеріал
  Занинув лідер палестинського угруповання Ісламський Джихад
  Наступний матеріал
  На Волині подорожчав хліб
  Теги:
  Loading...