У Києві триває Форум видавців (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Зазвичай цей літературний фестиваль відбувається у Львові, але цьогоріч організатори вирішили зробити подарунок столиці і на чотири дні перенесли львівське книжкове свято до Києва. Найвідоміші і менш знані українські письменники, понад сто видавництв, більше ста тисяч нових книжок, музичні акції і круглі столи -все це чекає на відвідувачів київського Форуму видавців.
  Літературне життя України нині зосередилося навколо Києво-Печерської лаври. Саме тут, у галереї, розпочався київський Форум видавців. Розгорнута книга, а на сторінках зображені молоток, рогатка чи бритва - такі малюнки височіють над книжковими рядами. "Книга -  це зброя", - запевняють організатори. З таким сміливим гаслом уперше Форум видавців увірвався до Києва, переїхавши зі Львова, де за п`ятнадцять років своєї історії встиг стати частиною побуту львівян і українським трендом.

  Олександра Коваль, директор Форуму видавців у Львові: "Київ, звичайно, не Львів, але й не якась там Заболотня. Тому, столиця України заслуговує на те, аби мати в себе повноцінний книжковий ярмарок. Львівський Форум, я сподіваюсь, залишиться у Львові, доки він буде потрібен львівянам. А київський буде тут, якщо приживеться киянам".

  Київський Форум порівняно зі львівським поки що має надто скромний вигляд . Його окраса - не презентації тільки-но виданих книжок, а музично-поетичні акції та літературні дискусії. Співатимуть у рамках Форуму і легендарні рокери "Кому вниз", і львів`янин Василь Васильців, знаний своїми піснями у стилі "наів". За круглими столами письменники обговорюватимуть проблеми Криму, вітчизняну фантастику, і навіть роль сала в українській культурі.

  Михайло Бриних, письменник, співорганізатор Форуму видавців у Києві:  "Головною проблемою будь-яких книжкових ярмарків у Києві завжди було те, що люди не ходять на всілякі заходи, побачимо як це буде виглядати тут. З літературними читаннями все не так весело, як би хотілося. Але в будь-якому разі це жививй експеримент на живих людях".

  Та першим відвідувачам Форуму дійсно нема діла до музичних та літературних акцій.

  Ні такі палкі заклики зі сцени, ні письменник Сергій Жадан, що речетативом начитував свої вірші, не зібрали великої аудиторії. Зате між стендами книжок - справжня тиснява, кожен шукає, що би придбати.

  Ольга Петрів, Артем Михайлов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.52Мб)
  Попередній матеріал
  Найвищій людині у світі подарували трактор
  Наступний матеріал
  У аварії судна "Нафтогаз-67" звинувачення висунули обом капітанам
  Теги: