У Києві стартував фестиваль "Незалежність" [відео]

  Новинки американського кінематографу виходять на українські широкі екрани. У Києві стартував фестиваль "Незалежність". Захід відкрив посол США Джон Тефт. Головна місія шестиденного кіносвята - довести, що американське кіно - це не лише комерційні голлівудські блокбастери, але і якісні ідейні стрічки.

  Головний натхненник фестивалю американське посольство. Посол США Джон Тефт каже - основне, чого хотіли досягти організатори - це скасувати стереотип в українського глядача про американське кіно, як про щось низькопробне і примітивне.

  Джон Тефт, Посол США в Україні: "Ми хочемо донести до української аудиторії найкраще, що є в некомерційному незалежному американському кіно. Цього року ми пропонуємо українській публіці сім художніх і сім документальних стрічок. Як ви знаєте, останнім часом феномен так званого альтернативного кіно дуже зріс в усьому світі. Сподіваємось, програма буде до смаку тутешнім глядачам". 

  Юджин Ефіне, організатор фестивалю: "Ми хочемо, щоб усі побачили те надзвичайне розмаїття фільмів, що є в нашій країні. Я впевнений, що вас вразить свіжість і непередбачуваність підібраних стрічок. Повірте, вони дуже відрізняються від голлівудського стандарту.

  В Україні фестиваль проводять вже вдруге. Організатори стверджують" - тутешні глядачі дуже цікавляться нетрадиційними, артхаузними стрічками. Аби зацікавити українців ще більше, у програму включили фільм "Втрачене місто", дії якого розгортаються на українських теренах.

  Ендрю Коул, аташе Посольства США з питань культури: "Це важливо, щоб українці краще зрозуміли Сполучені Штати, щоб вони дізналися більше про нашу державу і не мислили стереотипами. Та й ми, своєю чергою, відходимо від стереотипів про українців. Передусім у кіно".

  Відкрили фестиваль стрічкою Коліна Тревора "Безпеку не гарантую". Фільм став фаворитом критиків і фестивалів у США завдяки своїй жанровій суперечливості і нестандартному погляду на романтичні стосунки.

  Програму показів склали зі стрічок, які стали переможцями та номінантами у найрізноманітніших американських фестивалях цього року. Днями до Києва завітають відомі продюсери та режисери. Покази документальної програми - безкоштовні. Вартість квитків на художнє кіно - 50 гривень. Триватиме фестиваль шість днів і завершиться другого грудня.

  Олена Кричковська, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Пасажирський літак здійснив аварійну посадку в Індійському океані
  Наступний матеріал
  Нова Зеландія чекає на "Гобіта"
  Теги: